• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 925-19814-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

دادستان کرمانشاه در گفتگو با ایسنا:

زندان دیزل آباد یکی از قدیمی ترین زندانهای کشور است
استفاده از مجازاتهای جایگزین زندان در دستور کار است

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه، گفت: زندان دیزل آباد کرمانشاه یکی از قدیمی ترین زندانهای کشور است اما با این وجود از وضعیت بهداشتی بسیار مطلوبی برخوردار است.

 

مجتبی ملکی در گفت و گو با خبرنگار سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهار کرد: با توجه به وضعیتی که زندان دیزل آباد کرمانشاه دارد، این زندان از نظر فیزیکی جوابگوی تعداد زندانیانی که در حال حاضر در آن محبوس اند، نیست.

 

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ برنامه ای برای توسعه زندانها ندارد، بنابراین با دستور ریاست قوه قضاییه، سیاست استفاده از مجازاتهای جایگزین زندان را در پیش گرفته ایم.

 

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه، گفت: زندان تبعات خاص خود را دارد و علاوه به شخص زندانی، تبعات اجتماعی بسیاری را برای خانواده او به همراه می آورد، بنابراین باید تلاش کنیم که تا جایی که ممکن است از مجازاتهای جایگزین استفاده کنیم.

 

ملکی با اشاره به وضعیت مطلوب بهداشتی زندان دیزل آباد کرمانشاه، گفت: گرچه زندان دیزل آباد کرمانشاه یکی از قدیمی ترین زندانهای کشور است اما با این وجود این زندان از وضعیت بهداشتی بسیار مطلوبی برخوردار است.

 

وی همچنین به انجام برنامه های متنوع فرهنگی در زندان مرکزی کرمانشاه (دیزل آباد) اشاره کرد و افزود: مسئولین زندان کرمانشاه با انجام برنامه های فرهنگی متنوع که قالبا بر گرفته از اندیشه های قرآنی و اسلامی است، می کوشند تا شرایط بازگشت آبرومندانه مددجویان را به جامعه فراهم کنند.

 

این مقام قضایی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد خلافکار و شرور با انجام کارهای فرهنگی در زندان کرمانشاه بر روی آنها، به افرادی متین و آرام تبدیل شده اند که این نیز از برکات نظام زندانبانی اسلامی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: