• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر ارتباطات:

حجم بازار ICT کشور به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حجم بازار ICT کشور ابتدای فعالیت این دولت 13 هزار و 500 میلیارد تومان بود که اکنون به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود واعظی در نشست شورای اداری استان کرمانشاه، با بیان اینکه بازار ICT بازار بسیار بزرگی است، گفت: هدف گذاری شده تا پایان برنامه ششم توسعه حجم این بازار کشور سه برابر شود .

وی افزود: در این حوزه ظرفیت خوبی بلحاظ نیروی انسانی داریم که باید از آن بخوبی استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه توجه به اشتغال از اولویت های دولت تدبیر و امید بوده و هست، گفت: سال گذشته که اولین سال برداشته شدن تحریم ها بود، میزان اشتغال ایجاد شده در کشور نسبت به سالهای گدشته بالاتر بود، البته با توجه به ورود بسیار سالانه افراد به بازار کار که طی سال گدشته حدود یک میلیون و 200 هزار نفر وارد بازار کار شدند، باید تا چند سال آینده سالانه حدود یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود تا گام جدی برای کاهش نرخ بیکاری برداشته شود.

واعظی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "تولید ملی، اشتغال و تولید" اظهار کرد: این نامگذاری کمک بزرگی است که دیگر قوا نیز به موضوع ورود کرده و مشکل اشتغال را حل کنیم.

وزیر ارتباطات توجه به معیشت مردم را نیز از اولویت های دولت برشمرد و گفت: توجه به معیشت مردم بخصوص در مناطق محروم و روستاها مورد توجه است که در این خصوص دولت برنامه ریزی  خوبی انجام داده است.

وی در ادامه به توسعه زیرساخت های ICT در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سه و نیم سال پیش که به این استان سفر کردم زیرساخت های استان در حوزه ICT بسیار ضعیف بود که قول دادم تا پایان عمر دولت تحول جدی در این حوزه ایجاد شود.

واعظی افزود: در این دولت پهنای باند استان یازده برابر شده، 100 کیلومتر فیبر نوری در استان ایجاد شده، 1221 روستای استان به اینترنت متصل شده و در حال حاضر 22 شهر استان از تلفن نسل سوم و 14 شهر نسل چهارم برخوردارند.

وی گفت: در این دولت تا امروز 750 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه ICT در استان صورت گرفته و تا پایان عمر دولت پروژه های دیگری در استان افتتاح می شود که از جمله آنها می توان به اتصال 913 روستای دیگر به اینترنت و برخورداری 9 شهر از نسل سوم تلفن همراه و شش شهر دیگر از نسل چهارم اشاره کرد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: در حال حاضر زیرساختهای استان آماده است که بتوان کسب و کارهای الکترونیکی و مشاغل دانش بنیان ایجاد کرد.

وی با اشاره به کارهای خوبی که در دانشگاه رازی در زمینه استارتاپ ها انجام شده، گفت: پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی نیز کارهای خوبی را چه بلحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری انجام داده و وظیفه خو می دانیم از این فعالیت ها حمایت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: