• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

امام جمعه هرسین:

7000 "بیکار" داریم
نتیجه خدمت مسئولین باید در زندگی مردم خود را نشان دهد

امام جمعه شهرستان هرسین با اشاره به وجود حدود هفت هزار بیکار در این شهرستان، گفت: نتیجه خدمت‌مسئولین باید در زندگی مردم خود را نشان دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام روح الله باقری در نشست شورای اداری شهرستان با بیان اینکه نتیجه خدمت و کار مسئولین باید در زندگی مردم احساس شود، به وضع نامطلوب اقتصادی مردم هرسین اشاره کرد و افزود: آمارها نشان می دهد طی پنج سال گذشته شش هزار نفر از شهرستان مهاجرت کردند.

وی افزود: این میزان مهاجرت نشان می‌دهد که سالی 1200 نفر هرسین را ترک می‌کنند و عامل اصلی این مهاجرت بیکاری و شرایط اقتصادی نامطلوب است.

باقری با اشاره به وجود حدود هفت هزار بیکار در شهرستان، گفت: باید این انتظار را داشت که طی سالهای آینده این تعداد بیکار نیز به همراه خانواده هایشان از هرسین مهاجرت کنند.

باقری با بیان بانک ها همه سرمایه تولیدی ها را می برند، گفت: عملا واحدهای تولیدی هرچه در می آوردند به بانک ها می‌دهند و این روند باید اصلاح شود تا بتوان چرخ تولید را گرداند.

وی به آمار بالای سرقت، اعتیاد و طلاق در هرسین اشاره کرد و افزود: شبی نیست که گزارش سرقت ندهند و سه معضل طلاق، اعتیاد و سرقت در شهرستان بیداد می کند.

باقری به قدمت بالای هرسین و مشکلات آن در زمان هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: خدمات ارائه شده به مردم طی تمام این سالها آنگونه که باید نبوده و قطعا جواب فداکاری مردم باید به نحو شایسته تری داده شود.

امام جمعه  هرسین با بیان اینکه عقب ماندگی های هرسین زیاد است، گفت: در این سالها حتی شاهد پس رفت در بسیاری زمینه های اقتصادی، معیشتی و عمرانی شهرستان بودیم.

باقری افزود: مسکن مهر شهرستان هنوز تکمیل نشده، جاده شهرستان هنوز آماده نشده و مشکل آب هنوز پابرجاست.

وی تصریح کرد: اینها نیازهای اولیه است و زشت است که بعد از چهار دهه از عمر انقلاب هنوز در خصوص مشکل آب شهرستان حرف بزنیم.

امام جمعه هرسین افزود: این گلایه ها به این معنی نیست که پیگیری نشده، پیگیری شده اما مردم باید نتیجه این پیگیری ها را ببینند و در زندگی خود لمس کنند.

باقری تصریح کرد: مردم به تعبیر مقام معظم رهبری از شرایط موجود گله مندند و باید کارها با شتاب بیشتری انجام شده و وعده ها عملی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: