• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-30214-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

برگزاری بیش از ۱۰۰۰ مرتبه ختم قرآن در زندانهای کرمانشاه

مدیرکل زندان های استان کرمانشاه  از برگزاری بیش از هزار مرتبه ختم قرآن در زندانها و مراکز تامینی و تربیتی استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، منصور بیگلری با تشریح فعالیت های ماه مبارک رمضان اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیش از هزار مرتبه ختم قرآن کریم در قالب محافل عمومی و انفرادی در دو بخش کارکنان و زندانیان استان در حال برگزاری است.

 

وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی در ماه مبارک رمضان اعم از اقامه نماز جماعت در تمامی وعدها، محافل ختم قرآن کریم، محافل انس با قرآن با حضور و دعوت از قاریان خوش خوان، مجالس سخنرانی، بیان احکام و مباحت اخلاقی و دینی اجرا می شود.

 

مدیرکل زندانهای کرمانشاه در ادامه ضرورت توسعه برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان ها را مورد تاکید قرار داد و توجه به این امر مهم را عامل پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی توصیف کرد.

 

این مقام مسئول با تجلیل از کارکنان و مددجویان فعال در حوزه های قرآنی، فراهم شدن زمینه مناسب بازگشت مددجویان به جامعه را یادگیری و عمل به احکام و آموزه های دینی دانست.

 

عضو شورای قضایی استان کرمانشاه با بیان تاثیر آموزش های فرهنگی بر تغییر رفتار زندانیان یادآور شد: آمار بازگشت مجدد و تکرار جرم زندانیان تحت آموزش و حمایت های اجتماعی بسیار کم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: