• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-24014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

به همت دانشگاه رازی و شهرداری کرمانشاه

همایش ملی "کرمانشاه و زندگی شهری" برگزار می‌شود

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه از برگزاری اولین همایش ملی "کرمانشاه و زندگی شهری" به همت دانشگاه رازی و شهرداری کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فرهاد دانش‌نیا در نشست خبری که امروز (26 تیر) برگزار شد، اظهار کرد: نخستین همایش ملی "کرمانشاه و زندگی شهری" 24 مهر امسال در سالن "شهید علیمحمدی" دانشکده علوم برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این همایش یک روزه است، افزود: برنامه داریم میهمانان ویژه‌ای از جمله وزیر راه و شهرسازی در این همایش حضور داشته باشد و از تعدادی از اساتید برجسته حوزه شهری سراسر کشور نیز دعوت شده است.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه زمان آغاز به کار دبیرخانه این جشنواره را دی ماه سال 95 اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون 60 چکیده مقاله به دبیرخانه ارسال شده که 50 مورد آن پذیرش شده است.

به گفته دانش‌نیا، مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه همایش تا 15 مرداد است و پیش‌بینی می‌شود حدود 60 مقاله در نهایت پذیرش نهایی شود.

وی با اشاره به اینکه سه سطح برای همایش در نظر گرفته شده، تاکید کرد: این سه سطح شامل ارتباطات و تعاملات کلانشهر کرمانشاه با دیگر شهرهای کشور، ارتباطات و تعاملات در سطح محلات کلانشهر کرمانشاه و  ارتباطات و تعاملات  افراد و نهادها است که تقریبا در همه این بخش‌ها معضلاتی داریم و ارتباطات به نوعی مخدوش است.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرماشاه خاطرنشان کرد: حدود 20 مولفه در این سه سطح تعریف شده که اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان، صاحبنظران و کارشناسان می‌توانند مقالات خود را در این بخش‌ها به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دانش‌نیا هدف از برگزاری این جشنواره را مسئله شناسی شهر کرمانشاه و دور هم جمع کردن صاحب نظران این عرصه عنوان کرد.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، بتوان نتیجه مقالات و آنچه که در این همایش رخ می‌دهد را به طور عینی در حوزه مدیریت شهر کرمانشاه شاهد بود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه رازی پرداختن به مسائل کلانشهر کرمانشاه را همواره به عنوان یک دغدغه مد نظر داشته است، افزود: یکی از برنامه‌هایی که دنبال کردیم همکاری و تعامل با شهرداری کرمانشاه به منظور ارتباط بین بخش علمی و اجرایی شهر کرمانشاه بود که خوشبختانه مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه و خصوصا شهردار نیز استقبال و همکاری بسیار خوبی داشتند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که دنبال کردیم، تاسیس گروه پژوهشی مطالعات شهری در دانشگاه رازی برای اولین بار است که مجموعه‌ای از دستورکارها در این گروه تعریف شده و همایش ملی کرمانشاه و زندگی شهری نیز از برنامه‌های این گروه پژوهشی است.

دانش‌نیا با بیان اینکه برنامه داریم همایش‌ها سلسله‌وار و هرساله برگزار شود، تاکید کرد: با اولویت‌بندی که انجام دادیم، تعاملات و زندگی شهری از اولویت‌ها بود که عنوان اولین همایش را به خود اختصاص داد.

به گفته دانش نیا، موضوع همایش بعدی در حوزه اقتصاد شهری و راه ایجاد درآمدهای پایدار برای مدیریت شهر است.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: دانشگاه رازی اولین نهادی بود که موافق شد چنین سطح از تعاملاتی را برای پرداختن به مسائل شهر کرمانشاه با مجموعه مدیریت شهری شکل دهد و این تعامل را در سال‌های آینده نیز با جدیت پیگیری می‌کنیم.

دانش‌نیا یادآور شد: تلاش کردیم این تعاملات را بگونه‌ای تعریف کنیم که از تغییر و تحولات در مجموعه مدیریتی شهری کمترین تاثیر را بپذیرد.

وی از برنامه‌ریزی برای تعامل با شورای شهر کرمانشاه هم خبر داد و افزود: برنامه داریم از مهرماه تعامل جدی با شورای شهر داشته باشیم، برنامه‌های آن را رصد کنیم و جلسات نقد و نظر با شورای شهر داشته باشیم.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه ادامه داد: هدف ما این است در نهایت بانک جامع اطلاعاتی از مسئله‌های شهر کرمانشاه از جمله فقر، نابرابری، حاشیه نشینی و ... داشته باشیم و راهکارهای آن را در تعامل با شهرداری ارائه دهیم.

دانش‌نیا اظهار کرد: امیدواریم نتیجه این تعامل در ارتقا زندگی مردم، بالار فتن مرتبه شهر کرمانشاه و حتی تبدیل شدن آن به هاب منطقه غرب خود را نشان دهد.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: