• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-24314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

با دست خودمان ابزار بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده ایم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به تغییر سبک زندگی مردم اشاره کرد و افزود: با دست خودمان ابزار بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده ایم و انتظار هم داریم معضلات اجتماعی کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما امروز (26 تیر) در دیدار با جمعی از مسئولین بهزیستی استان به مناسبت هفته بهزیستی، با بیان اینکه معضلات و آسیب‌های اجتماعی همواره وجود داشته، گفت: این آسیب‌ها در تمام طول تاریخ و در تمامی کشورها وجود دارد، اما در حال حاضر به دلیل اینکه رسیدگی به این معضلات مسئول پیدا کرده، آمار و ارقام مشخص این معضلات به دست آمده است.

وی به تغییر سبک زندگی جامعه اشاره کرد و افزود: این تغییر سبک قطعا در افزایش معضلات و آسیب‌های اجتماعی تاثیر گذار است.

وی با اشاره به آمار بالای طلاق در استان گفت: در گذشته ازدواج بر مبنای شناخت خانواده‌ها از یکدیگر صورت می‌گرفت و تاکید خانواده‌ها به دختران و پسران بر سازش و صبوری در زندگی بود، اما امروزه در بسیاری ازدواج‌ها دختر و پسر بر مبنای ظاهر به هم علاقه پیدا کرده و بدون شناخت درست تصمیم به ازدواج می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در گذشته خانواده‌ها نقش پررنگی در ازدواج داشتند، اما عملا در ازدواج‌های فعلی خانواده‌ها نقشی ندارند و نتیجه آن را می‌توان در آمار بالای طلاق دید.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: تغییر سبک زندگی موجب شده حریم‌ها تا حدی از بین رفته و رابطه محرم و نامحرمی آن طور که باید رعایت نشود و قطعا عواقب آن به جامعه تحمیل خواهد شد.

آیت الله علما افزود: ما با دست خودمان ابزار آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده ایم و سبک زندگی‌های ما به سمتی رفته که مستعد بروز معضلات اجتماعی است و آنگاه انتظار داریم معضلات کاهش یابد و این درست مانند این است که پنبه و آتش را کنار هم قرار دهیم و انتظار داشته باشیم آتش نگیرد.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه در بسیاری مواقع به معلول‌ها و رفع آن پرداخته می‌شود، گفت: این درحالیست که ما باید علت‌ها را ریشه یابی کنیم و رفع معضلات را از ریشه پیگیری کنیم.

آیت الله علما تاکید کرد: مادامی که بخواهیم به مقابله با معلول‌ها بپردازیم کار تمامی ندارد، زیرا معلول‌ها فراوانند. بنابراین باید به سراغ علت‌ها رفت و مشکل را ریشه‌ای حل کرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: