• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-25214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

جولان خودروهای "لوکس" در کرمانشاه ممنوع!

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: جولان خودروهای لوکس در خیابان ها یک تخلف و ناهنجاری اجتماعی محسوب می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ فضل الله شیری اظهار کرد: اگرچه جولان خودروهای لوکس برای صاحبان آنها یک سرگرمی و هیجان محسوب می‌شود، اما یک ناهنجاری اجتماعی تشدید شده به حساب می‌آید که علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان، گاهی اوقات پایانی تلخ برای سرنشینان و مردم  به دنبال دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به رقابت خودروهای لوکس در ساعات بامداد برخی از ایام هفته در مناطقی از شهر و اجرای حرکات ناموزون راننده‌ها در خیابان‌ها، گفت: با توجه به بروز ناهنجاری در این خصوص، طی هماهنگی‌های انجام شده با مقام قضایی نسبت به اجرای طرح برخورد با این ناهنجاری اقدام می‌کنیم.

شیری یادآور شد: با توجه به شرایطی که حرکات نامتعارف خودروهای متخلف ایجاد کرده‌اند، همکاران ما همواره به صورت محسوس و نامحسوس در ساعات بامداد ایام هفته خودروهای متخلف را شناسایی و شماره آنها را در سامانه خودروهای متخلف ثبت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه ادامه داد: در خصوص خودورهای که حرکات خطر آفرین، مزاحمت و آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند امکان تعقیب و گریز وجود ندارد چرا که جوانان راننده بوده و ممکن است تعقیب و گریز برای آنها تبعات منفی را بدنبال داشته باشد.

وی افزود: پلیس پس از ثبت شماره و مشخصات خودرو متخلف این شماره‌ها را با سیستم شماره‌گذاری مطابقت داده و پس از آن شکایتی در پرونده مالک خودرو ثبت می‌شود تا در صورت مشاهده این خودرو در هر نقطه ای از کشور متوقف شود.

شیری تصریح کرد: بر اساس قانون در ایجاد این مزاحمت‌ها و اتفاقاتی که ممکن است از این حرکات ناموزون به وقوع بپیوندد، تنها مالک خودرو مسئول است و تبعات آن گریبان گیر مالک خودرو خواهد بود.

وی میزان جرایم ناشی از حرکات نامتعارف را برای بار اول یک هفته و برای بار دوم یک ماه توقیف اعلام کرد و گفت: افرادی که یک بار جریمه و یا توقیف شده‌اند به ندرت اقدام به تکرار این ناهنجاری اجتماعی می‌نمایند.

این مقام انتظامی در پایان اظهار کرد: پلیس وظیفه برقراری امنیت عموم شهروندان را برعهده دارد و مطابق قانون در هر ساعتی از شبانه روز با متخلفان برخورد خواهد کرد، ضمن اینکه امیدواریم با رعایت قوانین راهور و حقوق شهروندی شاهد کاهش سوانح رانندگی و شهری با آرامش باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: