• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-22114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

تجری:

به نظر می رسد بیشتر وزرای پیشنهادی بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند

 عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است، بیشتر وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار سرویس «سیاسی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به بررسی کابینه دوازدهم در هفته جاری، گفت: در هفته جاری مجلس پس از بررسی سوابق و استماع برنامه‌های وزرا در خصوص دادن رای اعتماد به آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از مجموع وزاری پیشنهادی، هشت وزیر جدید معرفی شده‌اند، گفت: از این تعداد پنج وزیر پیشنهادی، معاونین وزرای قبلی بوده‌اند.

تجری افزود: این معاون بودن در وزارت از جهتی می‌تواند برای این افراد
حُسن باشد، زیرا کار در وزارت در پست معاونت تا حد زیادی آنها را با ظرفیت و نقاط ضعف و قوت آن وزارتخانه آشنا کرده و بهتر می‌توانند در خصوص عملکرد وزارتخانه برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اما در نهایت آنچه که موجب گرفتن رای اعتماد از مجلس خواهد شد داشتن سوابق درخشان، توانایی و برنامه مدون و کاربردی است و بعد از شنیدن برنامه‌ها مجلس نسبت به رای اعتماد دادن به وزرا تصمیم گیری خواهد کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه یادآور شد: به نظر می رسد عمده وزرا بتوانند بدون چالش از مجلس رای اعتماد بگیرند.

وی افزود: در این بین شاید سه وزیر از جمله وزیر رفاه، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی که مجددا معرفی شده‌اند، در گرفتن رای اعتماد از مجلس با چالش مواجه شوند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: همچنین وزیر آموزش و پرورش علی رغم اینکه فرد جدیدی است، اما از هم اکنون با چالش‌هایی برای گرفتن رای اعتماد مواجه است.

تجری افزود: به احتمال زیاد وزرای پیشنهادی بهداشت و درمان، نفت، کشور و اطلاعات بتوانند با کمترین چالش از مجلس رای اعتماد بگیرند.

این نماینده مجلس معتقد است، در روز رای گیری کابینه، تمامی وزرای پیشنهادی به غیر از دو تا سه نفر آنها بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند، اما در نهایت همه چیز منوط به برنامه های ارائه شده این افراد است.

نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب به انتقادهای صورت گرفته در خصوص سن کابینه پیشنهادی اشاره کرد و افزود: برخی نسبت به سن بالای کابینه معرفی شده انتقاد دارند که این انتقاد از جنبه‌هایی وارد است.

وی با بیان اینکه جوان بودن باید یکی از فاکتورها در انتخاب وزرا باشد، گفت: در کنار جوان بودن، داشتن تجربه و توانایی و ظرفیت بالای کاری نیز باید در انتخاب وزرا مدنظر قرار گیرد.

تجری افزود: به شخصه آقای نعمت زاده وزیر صنعت را علی رغم سن بالایی که دارند بسیار کاردان دانسته و توانمندتر و به روزتر از معاونشان که به جای او معرفی شده‌، می‌دانم.

وی تصریح کرد: جوان گرایی شرطی است که باید رعایت شود، اما در کنار آن و مهم تر بحث تجربه و توانایی و ظرفیت کاری  و داشتن برنامه است.

تجری خاطرنشان کرد: حال که میانگین سنی کابینه 58 سال و تا حدی بالاست، وزرا می توانند در سطح معاونت‌های خود این جوانگرایی را لحاظ کنند و از ظرفیت و انرژی جوانان در سمت معاونت‌های خود استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: