• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-22114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

1100000کرمانشاهی "بیمه سلامت" دارند

سرپرست اداره كل بیمه سلامت استان کرمانشاه عنوان کرد: هم اکنون یک میلیون و 170 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

کیومرث مظفری به مناسبت سالروز تاسیس بیمه سلامت(22 مرداد) در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به تصویب قانون بیمه همگانی خدمات درمانی در سال 1373، گفت: در همین راستا مهرماه سال 1374 سازمان بیمه خدمات درمانی با رویکرد پوشش بيمه همگانی آغاز به کار کرد.

وی به شروع طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت سال 1393 اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف این طرح پوشش 100 درصدی بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه درمانی بوى و در این طرح قرار شد تمام افراد فاقد پوشش بیمه صاحب دفترچه رایگان بيمه سلامت شوند.

مظفری تصریح کرد: در این راستا 345 هزار نفر در استان كه عمدتا از اقشار کم درآمد و حاشیه نشین و فاقد بیمه بودند، تحت پوشش بیمه همگانی سلامت با دفترچه رایگان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 100 درصد جمعیت استان تحت پوشش  بیمه هستند، گفت: 60  درصد جمعیت استان یعنی حدود یک میلیون و 170 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مظفری تصریح کرد: بیمه شدگان عمدتا از اقشار دانشجو، طلاب، روستاییان و عشایر، مددجویان بهزیستی، خانواده شهدا و کارکنان دولت هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین 1706 بیمار خاص استان شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام اس و کلیوی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که 95 درصد هزینه‌های درمان بیماری آنها پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: افراد تحت پوشش بیمه سلامت، با دفترچه‌های خود تنها 30 درصد هزینه‌های درمان سرپایی با تعرفه دولتی را پرداخت کرده و در بخش بستری نیز کمتر از 10 درصد تعرفه‌های دولتی را پرداخت می‌کنند که این میزان برای روستاییان کمتر و حدود سه درصد است.

مظفری با بیان اینکه 95 درصد پزشکان، درمانگاه‌ها، آزمایشگاه و مراکز رادیولوژی استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند، گفت: در این مراکز، بیمه سلامت 70 درصد هزینه تعرفه دولتی را پرداخت می‌کند و در درمانگاه و مطب خصوصی مابتفاوت تعرفه دولتی و خصوصی از بیمار گرفته می‌شود.

وی افزود: در درمانگاه و کیلینیک‌هایی دولتی نیز بیمار فقط 30 درصد تعرفه دولتی را پرداخت می‌کند.

مظفری با بیان اینکه درمانگاه‌های دولتی در استان در حال توسعه است، گفت: سازمان بیمه سلامت با رویکرد سلامت محوری تدوین شده و باید نظام ارجاع با وجود پزشک خانواده به حدی برسد که مردم برای درمان ساده بیماری به پزشک متخصص مراجعه نکنند.

وی افزود: چنانچه طرح پزشک خانواده اجرا شود و سطح بندی خدمات صورت گیرد، بسیاری از افراد در همان سطح اول درمان شده و نیازی به متخصص ندارند و هزینه درمان خانوار و نیز هزینه‌های درمان کشور به شدت کاهش می‌یابد.

وی در پایان با اشاره به صدور نیم ساعته دفترچه درمانی بیمه سلامت، گفت: در راستای ارائه خدمت بهتر به بیمه شدگان در کنار فعال کردن مراکز بیمه سلامت در شهرستان‌ها، در 100 درصد دفاتر پیشخوان طرف قرار داد نیز در سطح استان امکان صدور دفترچه بیمه سلامت را فراهم کرده‌ایم تا بیمه شدگان بتوانند با کمترین دردسر دفترچه خود را تعویض کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: