• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-7184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

در مالیات‌ستانی معتدل باشیم

استاندار کرمانشاه گفت: باید در اخذ مالیات از بخش خصوصی اعتدال رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در بیست و ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز (23 شهریور) در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، مالیات را یکی از درآمدهای کشور دانست و اظهار کرد: برای چرخش اقتصاد کشور باید به سمت اخذ مالیات برویم.

وی ادامه با تاکید بر اینکه این دولت بر پایه اعتدال است و در شیوه مالیات ستانی هم باید اعتدال رعایت شود، یادآوری کرد: نه باید آنقدر به مودیان مالیاتی فشار وارد کنیم که به سمت تخلف بروند و نه آنها را به طور کامل رها کنیم که مالیات پرداخت نکنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در مالیات ستانی باید احترام مودیان رعایت شود، افزود: مهمترین تاکید ما بهبود فضای کسب و کار برای فعالیت بخش خصوصی است و نباید از بعد مالیات هم فشار چندانی به آنها وارد کنیم.

رازانی سپس از اهمیت همکاری بیشتر امور مالیاتی در استان کرمانشاه با بخش خصوصی یاد کرد و گفت: این همکاری باید در حوزه مالیات بر ارزش افزوده بیشتر باشد.

وی در ادامه بر لزوم برگزاری مستمر جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش هم تاکید کرد و گفت: باید پنجشنبه آخر هر ماه را به جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اختصاص دهیم. البته دستور جلسات این شورا باید مسائل خوب و کاربردی باشد.

در ادامه کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری 26 جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی در کرمانشاه، گفت: بر اساس ارزیابی که در کشور برای جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی انجام شده، جایگاه یازدهم کشور را کسب کرده ایم.

وی اظهار کرد: این جایگاه بر اساس چند شاخص از جمله کیفیت و کمیت برگزاری جلسات، نحوه انجام وظیفه شورا در استان، کیفیت مصوبات، نحوه انجام وظیفه دیبرخانه شورا و ... بوده و در همه این ارزیابی‌ها از 100 نمره عدد 64 را کسب کرده ایم.

کاشفی در ادامه از مشکل مالیات بر ارزش افزوده که واحدهای تولیدی و صنعتی استان را با چالش روبرو کرده هم یاد کرد و ادامه داد: گاهی برخی از واحدها چندین ماه است که مطالبات خود را دریافت نکرده اند، اما مالیات بر ارزش افزوده از آنها اخذ می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه عنوان کرد: به دلیل بدهی که برخی از واحدها برای مالیات بر ارزش افزوده دارند، گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده برای آنها صادر نمی‌شوند و نمی‌توانند هیچ فعالیت صادراتی، شرکت در مناقصات و ... را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: