• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-21514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

ضعف "تبلیغات" مسئله جدی حوزه گردشگری استان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، ضعف تبلیغات را یکی از مشکلات جدی حوزه گردشگری استان دانست .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی در نشست با متقاصیان تاسیس اقامتگاه بوم گردی در استان، یکی از مشکلات جدی حوزه گردشگری کرمانشاه را ضعف تبلیغات دانست و اظهارکرد: از آنجایی که استان خود را خوب نشناخته ایم، خوب آن را معرفی نکرده ایم. به واقع ضعف تبلیغات مسئله جدی حوزه گردشگری استان است .

وی در خصوص توسعه گردشگری روستایی و اقامتگاه های بوم گردی نیز گفت: مهمترین موضوع در گردشگری روستایی و عشایری، نیروی انسانی علاقمند و متعهدی است که می خواهد وارد این کار شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به 72 مورد تقاضای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در 44 روستای استان، گفت: از این تعداد 35 متقاضی از 22 روستا توانسته‌اند مجوز اولیه خود را دریافت کنند و 20 متقاضی از 12 روستا نیز موافقت اصولی گرفته‌اند .

وی تصریح کرد: تا روز گذشته (شنبه) چهار اقامتگاه بوم گردی در استان فعال بود که با راه اندازی دو اقامتگاه دیگر این تعداد به شش اقامتگاه افزایش یافت .  

بالایی با بیان اینکه گردشگری روستایی و عشایری یکی از ظرفیت های اولویت دار استان است، عنوان کرد: آنچه که در این زمینه باعث تفاوت استان کرمانشاه با دیگر استان های کشور می شود، زندگی مردم محلی، آئین ها و ظرفیت تاریخی ما است که می تواند گردشگران را جذب کند .  

وی بر لزوم تشریح و آموزش بوم گردی واقعی به دارندگان این اقامتگاه ها تاکید کرد و گفت: باید از تجربیات سایر استان ها نیز استفاده شود، زیرا داشتن یک تجربه موفق در این حوزه بسیار مهم است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تاکید کرد: دارندگان اقامتگاه های بوم گردی سعی کنند با آداب و رسوم محلی از گردشگران پذیرایی کنند و  مزیت های  روستای خود مانند آداب و رسوم، آئین ها، نوع پوشش محلی و...  را معرفی کنند .

وی اضافه کرد: در اقامتگاه های بوم گردی باید صنایع دستی روستا عرضه شود تا گردشگر یک یادگاری از آن روستا با خود سوغات ببرد .  

بالایی از اختصاص 10 درصد از کل منابع ملی از محل صندوق توسعه روستایی به توسعه گردشگری در روستاها خبر داد .

به گفته این مسئول رقم اختصاص یافته برای استان کرمانشاه حدود 60 تا 70 میلیارد تومان خواهد بود که ازطریق تسهیلات با سود 4 یا 6 درصد به روستائیان پرداخت می شود .  

وی خواستار تعامل بیشتر دارندگان این اقامتگاه ها با راهنمایان و تورهای گردشگری شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآورشد: تلاش خواهیم کرد که تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان را برای نوروز 97 افزایش دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: