• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-21614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری کرمانشاه:

توسعه "بوم‌گردی" کوچ روستائیان را معکوس می‌کند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی بوم گردی، گفت: توسعه بوم گردی مهاجرت روستائیان را معکوس می کند .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در نشست معاون عمرانی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه با متقاصیان تاسیس اقامتگاه بوم گردی در  استان که در هتل پارسیان برگزارشد، با بیان اینکه سال گذشته تنها یک واحد اقامتگاه بوم گردی در استان فعال بود، اظهارکرد: راه اندازی 20 تا 30 اقامتگاه دیگر در دستورکارقرارگرفته و قرار است این واحدها به کمک صنعت گردشگری استان بیایند.  

وی وجود 2700 روستا در استان را پتانسیلی بالا در حوزه گردشگری روستایی و عشایری خواند و ادامه داد: درکنار آثار بی بدیل، مناطق بکر و طبیعی در روستاهای استان همه دست به دست هم داده اند تا بتوانیم از گردشگری به عنوان یک صنعت سودآور استفاده کنیم .  

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: بیکاری و کوچ برای یافتن اشتغال سبب خالی شدن 300 تا 400 روستای استان از سکنه شده و در شهر کرمانشاه تمرکز جمعیتی بوجود آید .

وی از بوم گردی به عنوان یک فرصت برای ایجاد اشتغال در روستاهای استان نام برد و گفت: اگر بوم گردی را توسعه دهیم، مهاجرت روستائیان معکوس می شود .  

مرادی بیستونی افزود: در حال حاضر چهار واحد اقامتگاه بوم گردی در استان فعالیت دارند که توانسته اند موفق عمل کنند .  

وی در پایان از مسئولین اقامتگاه های بوم گردی استان خواست تا از این ظرفیت برای عرضه و فروش محصولات تولیدی و معرفی جاذبه های گردشگری روستاهای خود استفاده کنند .

همچنین در ادامه این نشست سمیه حیدری معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه بوم گردی یکی از شاخه های خدمات است، اظهارکرد: در برهه ای از زمان کشاورزی و در برهه ای دیگر صنعت ثروت افزا بود، اما در برهه کنونی خدمات ثروت افزا است .

وی ادامه داد: بوم گردی با کمترین سرمایه ممکن و حداقل بروکراسی به سمت جلو حرکت می کند .

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: بوم گردی نسبت به سایر پروژه ها و سرمایه گذاری ها، آورده کمتری می خواهد .

وی افزود: بوم گردی باعث اشتغالزایی محلی و پایداری جمعیت در روستاها می شود .

حیدری تاکید کرد: تقاضا برای خدمات گردشگری روز به روز در حال افزایش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: