• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-22014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

فضای دانشگاه‌ها باید اسلامی و ارزشی باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: فضای دانشگاه ها باید اسلامی و ارزشی باشد و خروجی آن باید بچه مسلمان باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در نشست با رئیس جدید و جمعی از مسوولین دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه، اظهار کرد: امروز دغدغه نظام و اکثر خانواده ها این است که فضای دانشگاه ها فضایی ارزشی و اسلامی باشد که جوانان  ما را حفظ کند.

وی افزود: جوانان بزرگترین سرمایه های این کشور هستند و قطعا نفت و گاز نیز بواسطه مدیریت صحیح نیروهای  متخصص و متعهد است که می تواند سرمایه محسوب شود.

وی گفت: امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی  و تشکیل حکومت اسلامی، دانشگاه ها را به مدت یک سال تعطیل کردند و این کار برای این بود که دانشگاهی با فضایی جدید یعنی اسلامی و ارزشی راه اندازی کنند که جوانانی با علم و ایمان تربیت کنند.

وی گفت: دانشگاه  همواره مورد توجه بزرگانی چون شهید مطهری، مفتح و ... نیز بوده که دغدغه اصلی همه آنها نیز تدریس علم و تقویت ایمان در کنار هم بوده است.

رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: همه مردم و خصوصا مسوولین باید بدانند که مدیون خون شهدا هستند و باید طوری خدمت کنند که  که  شرمنده  شهدا نشوند.

محمد رضا حبیبی افزود: این کشور یک کشور انقلابی و جهادی است و  فضای دانشگاه ها نیز باید انقلابی و ارزشی باشد و مسئولین  نیز باید در مسیر حرکت کنند.

وی افزود: دانشگاه ها سه وظیفه اصلی آموزش، پژوهش و فرهنگ را بر عهده دارند که متاسفانه در بحث پژوهش دانشگاه‌ها دچار هرزگردی شده‌اند.

وی گفت: مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری بحث اقتصاد کشور و معیشت مردم است و پژوهش دانشگاه‌ها باید در اختیار اقتصاد کشور قرار بگیرند و آن را به یک اقتصاد دانش بنیان مد نظر رهبر معظم تبدیل کنند.

نوذر قنبری رییس پیشین دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه نیز اظهار کرد: یک سوم جمعیت دانشجویی استان در اختیار دانشگاه آزاد است.

 قنبری گفت: این دانشگاه با چنین وسعتی در سالهای گذشته همواره با اتحاد و همدلی حرکت کرده و هیچگاه وارد مسایل حاشیه ای نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: