• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-22714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات بازیهای بومی محلی کرمانشاه خبر داد:

حضور 270 راهنمای گردشگری ایران در جشنواره منطقه‌ای "دا"

رئیس هیات بازیهای بومی محلی استان کرمانشاه گفت: جشنواره منطقه‌ای فرهنگی ورزشی"دا" با تاخیر یک هفته‌ای، چهارشنبه(دوم اسفند) در شهرستان سرپلذهاب برگزار می‌شود.
 
بهرام بهروش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این جشنواره قرار بود طی روزهای 26 و 27 بهمن برگزار شود که به دلیل ایام فاطمیه، با یک هفته تاخیر دوم اسفند برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در جشنواره منطقه ای فرهنگی ورزشی "دا" که در شهرستان سرپلذهاب برگزار می شود، 200 ورزشکار از استانهای کرمانشاه، ایلام، همدان، کردستان و لرستان بازیهای بومی محلی خود را به نمایش خواهند گذاشت.
 
رئیس هیات بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به همزمانی برگزاری این جشنواره با یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در کرمانشاه، طی رایزنی که با اداره کل میراث فرهنگی داشته ایم، مقرر شد 270 نفر از میهمانان این گردهمایی با سفر به شهرستان سرپلذهاب در این جشنواره حضور داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه در این جشنواره علاوه بر نمایش بازی های بومی و محلی پنج استان منطقه غرب کشور، برنامه‌های جانبی دیگری نیز اجرا خواهد شد، افزود: اجرای برنامه های آئینی و غرفه های عرضه صنایع دستی و سوغات شهرستان های غرب استان از دیگر برنامه هایی خواهد بود که در این جشنواره خواهیم داشت.
 
بهروش گفت: پیش بینی می کنیم حدود چهار تا پنج هزار نفر در این جشنواره حضور پیدا کنند.
 
وی محوریت برنامه های جشنواره منطقه ای فرهنگی ورزشی "دا" را بانوان دانست و یادآورشد: این جشنواره یک روزه در مجموعه ورزشی احرار شهر سرپلذهاب برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: