• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

فعلا "طلای سنگین" نخرید

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه با اشاره به نوسانات اخیر قیمت طلا و احتمال حبابی بودن قیمت‌ها، به افرادی که قصد خرید طلای سنگین دارند توصیه کرد، فعلا دست نگه دارند.

مجتبی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: طی چند وقت اخیر شاهد نوسانات قابل توجه قیمت طلا در بازار هستیم، به گونه‌ای که اکنون قیمت خرید طلا از مشتری گرمی 151 هزار تومان و پایه فروش گرمی 161 هزار تومان است.

وی دلیل اصلی بالا رفتن قیمت طلا را افزایش قیمت دلار دانست و یادآوری کرد: چون این افزایش قیمت ظرف مدت کوتاهی و در حدود یک ماه ایجاد شده، به احتمال زیاد حباب است و ممکن است مقداری پایین بیاید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه ادامه داد: اگرچه طی چند سال اخیر قیمت طلا ثابت بود و افزایشی نداشتیم و اکنون مقداری افزایش ممکن است رخ دهد، اما این افزایش اگر به تدریج ایجاد می‌شد احتمال ماندگاری آن بیشتر بود.

به گفته این کارشناس، اگر افزایش قیمت طلا حبابی باشد حداکثر تا عید شکسته خواهد شد، اما اگر قیمت تا بعد از عید هم تغییر نکند ممکن است افزایش قیمتی که رخ داده ماندگار شود.

فیروزی شرایط کنونی را برای خرید و فروش طلا مناسب نداست و به افرادی که قصد خرید طلای سنگین دارند توصیه کرد، فعلا دست نگه دارند.

وی معتقد است، اگر دولت پشتوانه ارزی داشته باشد و بتواند نرخ ارز را مقداری کاهش دهد، قیمت طلا نیز پایین خواهد آمد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه درباره وضعیت خرید و فروش طلا در بازار نیز خاطرنشان کرد: اکنون به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها تقاضا در بازار بسیار بالا رفته، اما مردم مقداری هم دچار سردرگمی برای خرید و فروش هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: