• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

دستگاه‌ها کارهای عادی خود را به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی معرفی نکنند

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه درخواست دادیم وزیر کشور به عنوان وزیر معین استان در موضوع اقتصاد مقاومتی انتخاب شود، گفت: دستگاه‌ها باید برای اقتصاد مقاومتی پروژه ویژه داشته باشند و کارهای عادی خود را به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی معرفی نکنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که امروز (23 اسفند) برگزار شد، اظهار کرد: باید برای اقتصاد مقاومتی پروژه‌های خاص و ویژه ببینیم که هم در اقتصاد استان تحول و جهش ایجاد کنند و هم ویژگی‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی را داشته باشند.

وی نمونه پروژه اقتصاد مقاومتی را فعالیت بانک "رسالت" برای ایجاد شغل در مناطق روستایی و توانمندسازی مردم عنوان کرد و افزود: این بانک قرار است بین مردم برود، به آنها تسهیلات پرداخت کند و برای ایجاد شغل مردم را راهنمایی کند و از این محل بدون دخالت دولت تا پایان سال آینده 250 شغل ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زور ما برای پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بیشتر است و قرار است مسیر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور کم مانع باشد، یادآوری کرد: باید از این فرصت برای پیشبرد پروژه‌های استان استفاده کنیم.

بازوند خواستار نهایی شدن پرونده پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سال 97 استان تا پایان فروردین شد و تاکید کرد: دستگاه‌ها باید پیشنهاد و پروژه‌های مشخص خود را تا آخر فروردین ارائه دهند.

به گفته استاندار کرمانشاه، تعریف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید در دو دسته استانی و ملی باشد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر پیشنهاد دادیم برای سال 97 وزیر کشور به عنوان وزیر معین استان کرمانشاه برای اقتصاد مقاومتی تعیین شود که این پیشنهاد فعلا در دفتر آقای جهانگیری است و امیدواریم با آن موافقت شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نامناسب بودن فضای کسب و کار استان هم اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه بخش زیادی از این امر دست دولت است، اما خود بخش خوصی هم باید پای کار بیاید.

به گفته بازوند، بخشی از عدم پیشرفت کارها مربوط به گیر و دارهای خود بخش خصوصی است که باید بخش خصوصی را نیز توجیه و توانمند کنیم.

وی گفت: گاهی به جای اینکه بخش خصوصی برای گرفتن وام و سرمایه‌گذاری دنبال ما بیاید، ما در به در دنبال بخش خصوصی می‌دویم تا وام بگیرد.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از اینکه بخش خصوصی ما هنوز آنطور که باید قوی نیست، اظهار کرد: اگر بخش خصوصی قوی بود، به این روز نمی‌افتادیم.

بازوند خاطرنشان کرد: البته نقش دستگاه‌ها را نیز نمی‌توان نادیده گرفت و همه باید تلاش کنیم تا در بهار سال آینده فضای کسب و کار استان بهتر و شاهد ورود جریان سیال سرمایه به داخل استان باشیم.

وی سپس از همه دستگاه‌ها، بانک‌ها، نهادها و ... خواست یک نماینده در حد مدیر یا معاون را برای کنترل روند بهبود فضای کسب و کار انتخاب و او را تا 26 اسفند معرفی کنند.

استاندار کرمانشاه همچنین خواستار تشکیل کمیته‌ای متشکل از نماینده استانداری، نماینده بخش خصوصی، نماینده سازمان برنامه و بودجه و نماینده اقتصاد و داریی شد تا این کمیته بر روند عملکرد بهبود فضای کسب و  کار نظارت کند.

بازوند گفت: تشکل‌های بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، اتاق اصناف و ... نیز باید دفاتر تسهیل‌گیری برای رفع گیرهای بخش خصوصی راه‌اندازی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: