• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7684-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

آغاز توزیع میوه شب عید در 178 مرکز سطح استان کرمانشاه+ قیمت‌ها

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز توزیع میوه شب عید با نرخ مصوب دولتی در 178 مرکز عرضه در سطح استان خبر داد.

علی‌اصغر بهمنی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه توزیع میوه با نرخ مصوب دولتی از روز گذشته (22 اسفند) در شهرستان‌های استان کرمانشاه آغاز شده، گفت: از امروز هم توزیع میوه با نرخ مصوب دولتی در شهر کرمانشاه آغاز خواهد شد.

بهمنی‌پور اضافه کرد: توزیع میوه با نرخ های مصوب دولتی تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به توزیع میوه با نرخ های مصوب دولتی در 178 مرکز عرضه در سطح استان، اضافه کرد: توزیع میوه با نرخ مصوب دولتی در شهر کرمانشاه در 105 مرکز ثابت و سیار انجام خواهد گرفت که از این تعداد 20 مرکز آن به صورت داربستی و کامیونی است.

وی گفت: در هریک از شهرستان‌های استان نیز بین سه تا چهار عامل فروش کار توزیع میوه با نرخ‌ مصوب دولتی را عهده دار شده اند.

بهمنی‌پور گفت: هر کیلوگرم پرتقال با قیمت 1500 تومان و هر کیلوگرم سیب نیز با قیمت 2000 هزار تومان به دست مردم استان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: مراکزی که عرضه میوه شب عید با نرخ مصوب دولتی را بر عهده دارند، اجازه عرضه سیب و پرتقال خارج از طرح تنظیم بازار را ندارند.

بهمنی‌پور با اشاره به تدارک میوه لازم برای تنظیم بازار شب عید مردم استان، گفت: 700 تن پرتقال و  300 تن سیب در سردخانه‌های استان موجود است که این میزان کافی خواهد بود و هیچ کمبودی در زمینه توزیع میوه با نرخ مصوب دولتی  نخواهیم داشت.

وی یادآوری کرد: نوروز گذشته 300 تن سیب و هزار تن پرتقال برای تنظیم بازار شب عید استان کرمانشاه در نظر گرفته شده بود که مازاد بر نیاز استان بود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس با اشاره به توزیع 732 تن برنج با نرخ مصوب دولتی در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر نیز 305 تن برنج هندی "پی آر11"، 540 تن برنج هندی"1121" و 600 تن برنج هومالی تایلندی با قیمت‌های مصوب دولتی در حال توزیع در بازار است.

بهمنی‌پور افزود: هر کیلوگرم برنج هندی "پی‌‌آر 11" درب انبار با قیمت 23 هزار ریال عرضه و با قیمت هر کیلوگرم 26 هزار ریال به دست مشتری می‌رسد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه قیمت هر کیلوگرم برنج هندی 1121 را درب انبار 52 هزار ریال اعلام کرد و افزود: این برنج با قیمت هر کیلوگرم 56 هزار ریال به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

وی ادامه داد: قیمت هرکیلوگرم برنج "هومالی تایلندی" نیز درب انبار 36 هزار ریال بوده و با قیمت هر کیلوگرم 39 هزار ریال به دست مشتری می‌رسد.

بهمنی‌پور در ادامه موجودی مرغ منجمد استان را در حال حاضر 519 تن عنوان کرد و افزود: برای توزیع مرغ منجمد هم هیچ کمبودی در استان نخواهیم داشت و مرغ با قیمت هر کیلوگرم 58 هزار ریال درب سردخانه و با قیمت هر کیلوگرم 62 هزار ریال در شهر کرمانشاه و  63 هزار ریال در شهرستان‌ها (به دلیل بعد مسافت) به دست مصرف کنندگان می رسد.

وی افزود: سهمیه مرغ منجمد استان 630 تن بوده که تاکنون 122 تن از آن به فروش رفته است.

وی ادامه داد: سهمیه گوشت قرمز منجمد استان نیز برای توزیع در بازار شب عید 40 تن بوده که در مرحله نخست 24 تن آن به فروش رفته است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: همچنین گوشت گرم گوساله وارداتی بسته بندی وکیوم شده یک و دو کیلوگرمی نیز با قیمت هر کیلوگرم بین  28 هزار و 500 تومان تا 31 هزار تومان بسته به دو یا سه تکه بودن آن در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.

بهمنی‌پور اشاره ای هم به سهمیه تخم مرغ استان داشت و افزود: سهمیه تخم مرغ استان 55 تن بوده که تاکنون 83 تن و بیش از سهمیه استان تخم مرغ با نرخ مصوب دولتی در اختیار مردم قرار گرفته است.

بهمنی‌پور گفت: هر شانه تخم مرغ با قیمت یازده هزار و 600 تومان درب سردخانه عرضه و با قیمت 12 هزار و600 تومان به دست مشتری می‌رسد.

بهمنی‌پور با اشاره به تدارک اقلام مورد نیاز شب عید مردم، گفت: هیچ کمبودی برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید مردم استان نداریم.

این مسئول گفت: توزیع اقلام مورد نیاز شب عید کرمانشاهیان از 20 بهمن ماه در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های کارمندی و کارگری، نمایشگاه‌های عرضه مستقیم تنظیم بازار و... آغاز شده و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: