• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

باید صنعت پررونق "دستورالعمل نویسی" را متوقف کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به نامناسب بودن فضای کسب و کار  استان، گفت: باید صنعت پر رونق دستورالعمل نویسی و تولید مقررات در کشور را برای بهبود فضای کسب و کار متوقف کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که امروز (23 اسفند) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه استان کرمانشاه از نظر شاخص فضای کسب و کار شرایط مناسبی ندارد و از این نظر جزو استان‌های آخر کشور هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نامناسب بودن فضای کسب و کار مانعی برای جذب سرمایه‌گذاران است و باید تلاش کنیم این فضا بهتر شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه معتقد است، در این راستا باید صنعت پر رونق دستورالعمل نویسی و ایجاد قوانین و مقررات دست و پاگیر و اضافه را در کشور متوقف کنیم.

الیاسی سپس به برنامه‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دستگاه‌ها که برای سال 97 پیشنهاد شده اشاره کرد و افزود: حدود 19 دستگاه برنامه خود را به ما ارائه داده‌اند که این دستگاه‌ها قرار است برای سال آینده 135 پروژه اقتصاد مقاومتی به ارزش هفت هزار میلیارد تومان را اجرا کنند.

وی تاکید کرد: قرار است با اجرای این پروژه‌ها که عمدتا هم عمرانی هستند، برای حدود 36 هزار نفر شغل ایجاد شود.

در ادامه کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به نامناسب بودن فضای کسب و کار استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: در پاییز امسال با عدد 6.38 بدترین شاخص فضای کسب و کار کشور را داشتیم.

وی اظهار کرد: پیشنهاداتی برای دستگاه‌ها داشتیم که با اجرای آن حتی اگر نیم درصد فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم حدود 10 تا 15 رده در کشور بالا می‌آییم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه پیشنهاد داد، هر دستگاه یک معاون را برای رصد شاخص فضای کسب و کار تعیین کند.

 نعمت‌الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز گفت: با بررسی‌هایی که انجام دادیم برای صدور یک مجوز در استان حدود 233 روز زمان نیاز است و این روند باعث می‌شود بسیاری از سرمایه‌گذاران از استان خارج شوند.

وی اظهار کرد: اقداماتی انجام شده که بتوانیم رویه دستی را از صدور مجوزها حذف کنیم تا این مسیر کوتاه‌تر شود و این اقدامات روند صدور مجوزها را مقداری کوتاه کرده است.

حقیقی همچنین خواستار شکل گیری پنجره واحد برای صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان شد.

 علی محمدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه هم با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد مرکز ملی پایش فضای کسب و کار، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این مرکز در استان‌ها نیز با جدیت پیگیری می‌شود و گامی موثر برای بهبود فضای کسب و کار خواهد بود.

وی عنوان کرد: در بخش صدور مجوزها چند دستگاه شامل قوه قضاییه، نیروی انتظامی، اقتصاد و دارایی، وزارت کشور و وزارت بهداشت بیشترین تعداد صدور استعلام‌ها را دارند.

به گفته این مسئول، اتاق اصناف با 58 درصد و پس از آن به ترتیب تعاونی‌ها، جهاد کشاورزی، اداره کل ارشاد و بانک کشاورزی بیشترین آمار گرفتن استعلام را دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: