• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-24314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمانشاه:

چاره‌ای جز حرکت به سمت "پروژه‌های مشارکتی" نداریم

شهردار کرمانشاه با اشاره به مشکلات اقتصادی شهرداری، گفت: برای تامین هزینه‌‎ها چاره‌ای جز حرکت به سمت انجام پروژ‌ه‌های مشارکتی نداریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی در مراسم کلنگ زنی بازارچه "مهر" دولت آباد که امروز (23 اسفند) با حضور جمعی از مسئولین و اهالی این شهرک کلنگ زنی شد، با بیان اینکه  رویکرد شهرداری‌های کشور بویژه شهرداری کلانشهرها از نظر تامین منابع درآمدی و انجام وظایف به سمت روندهای مشارکتی است، گفت: امروزه تمام شهرداران در تلاش هستند که وظایف محوله را با کمک و مشارکت شهروندان انجام دهند و خوشبختانه این رویکرد از یک سال و نیم گذشته در کرمانشاه هم شروع شده است.

وی افزود: حرکت به سمت پروژه‌های مشارکتی یک تصمیم نیست، بلکه تغییر یک رویه و عادت است و تغییر عادات معمولا روند آن طبق تجربه‌ای که در سایر کلانشهرها بوده بسیار طولانی مدت است.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه عمده درآمد شهرداری‌ها از محل ساخت و ساز است، یادآور شد: در حال حاضر وضعیت عرضه و تقاضا در ساخت و ساز به نقطه‌ای رسیده که تامین کننده هزینه‌های شهرداری نیست.

رضایی با اشاره به لزوم حرکت به سمت ایجاد منابع پایدار درآمدی، گفت: یکی از منابع پایدار درآمد، عوارضی است که شهروندان باید بابت املاک خود پرداخت کنند و متاسفانه این امر در کرمانشاه تا حدی دچار اختلال است.

وی افزود: تا زمانی که شهروندی نیاز به اخذ استعلام از شهرداری نداشته باشد، عوارض هم پرداخت نمی‌کند که این رویه باید اصلاح شود.

شهردار کرمانشاه ایجاد پارک‌های محلی و واگذاری اداره آن به شهروندان با انگیزه‌های اقتصادی را از دیگر منابع پایدار درآمدی عنوان کرد و افزود: اگر به سمت پروژه‌های مشارکتی حرکت نکنیم، قطعا در تامین هزینه‌ها خواهیم ماند.

رضایی با بیان اینکه این روند در بسیار کلانشهرها شروع شده، گفت: متاسفانه ما در این زمینه دیر شروع کرده‌ایم، اما باید این مسیر را باقدرت و سرعت به پیش برویم.

وی با قدردانی از حمایت‌های شورای شهر، فرمانداری و استانداری در خصوص این رویکرد، گفت: خوشبختانه شورای شهر همکاری بسیاری دراین زمینه و در جهت حرکت به سمت پروژه‌های مشارکتی با شهرداری داشته است.

رضایی در ادامه از ساخت معبر جدید در شهرک دولت‌آباد خبر داد وافزود: این معبر از روبروی شهرک دولت آباد گشایش شده و از پشت به تقاطع ده مجنون وصل می‌شود.

وی افزود: ساخت این معبر در شورا به تصویب رسیده و در تفاهم نامه‌ای با بنیاد مستضعفان اجرایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: