• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-796-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

با تقدیر از دانش‌آموزان به واسطه برگزاری "چهارشنبه‌سوری" آرام

فرماندار کرمانشاه: باید از ظرفیت دانش‌آموزان برای فرهنگ‌سازی در جامعه استفاده کرد

فرماندار کرمانشاه از دانش آموزان بخاطر برگزاری چهارشنبه سوری آرام در شهر کرمانشاه قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه که در سالن جلسات آموزش و پرورش ناحیه سه کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته از سوی آموزش و پرورش در زمینه آموزش دانش آموزان برای برگزاری چهارشنبه سوری آرام افزود: با این آموزش ها خوشبختانه شب چهارشنبه سوری آرامی را پشت سر گذاشتیم.

رنجبر با اشاره به اینکه 163 هزار دانش آموز در شهرستان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند، افزود: هریک از این دانش آموزان می توانند یک سفیر باشند که اگر آموزش های لازم پیرامون موضوعات مختلف به آنها داده شود، خواهند توانست در موضوعات مختلف جامعه را در رسیدن به شاخص های توسعه یاری دهند.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اهمیت کار فرهنگی گفت: باید از ظرفیت فرهنگیان و دانش آموزان برای بالا بردن سطح آگاهی جامعه در برخورد با موضوعات مختلف استفاده کرد.
 
رنجبر سپس با اشاره به اینکه فرهنگیان پیشگامان توسعه هستند، اظهار کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه و پیشرفت کشور است و اگر بخواهیم به توسعه برسیم باید نگاه ویژه به آموزش و پرورش داشته باشیم.

رنجبر با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت های مردمی برای حل مشکلات آموزش و پرورش، تصریح کرد: برای اینکه مشکلات آموزش و پرورش را حل کنیم، نباید فقط نگاهمان به کمک های دولتی باشد.

رنجبر گفت: در همه کشورهای توسعه یافته مردم در حل مشکلات آموزش و پرورش مشارکت دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال جاری دولت توجه خوبی به اعتبارات آموزش و پرورش داشته افزود: امسال شهرستان کرمانشاه ۳۴ طرح با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حوزه آموزش و پرورش داشته که رقم قابل توجهی است.

 رنجبر با اشاره به اختصاص 100 درصدی اعتبارات استان کرمانشاه از سوی دولت در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه، افزود: این موضوع فرصت خوبی را برای جذب اعتبارات آموزش و پرورش فراهم کرد.

فرماندار کرمانشاه سپس از آماده سازی142 واحد آموزشی با 1484 کلاس درس در حوزه شهرستان کرمانشاه برای اسکان میهمانان نوروزی خبر داد.

 وی ابراز امیدواری کرد: با آموزش افرادی که قرار است به میهمانان نوروزی خدمات ارائه کنند، اسکان میهمانان نوروزی در آموزش و پرورش فرصت خوبی برای جذب میهمانان نوروزی به کرمانشاه باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: