• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-18214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

زمین بیمارستان 750 تختخوابی در مرحله آماده‌سازی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به لزوم ساخت هرچه سریعتر بیمارستان 750 تختخوابی، گفت: در حال حاضر زمین بیمارستان در مرحله آماده سازی است.

دکتر بهمن روشنی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» منطقه کرمانشاه با بیان اینکه در ابتدا قرار بود بیمارستان 540 تخت خوابی در کرمانشاه ساخته شود، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و اعلام نیاز بیشتر، موافقت نامه این بیمارستان به 750 تخت خوابی افزایش یافت.

وی با اشاره به کلنگ زنی این پروه در جاده کمربندی روبروی بیمارستان سینا، گفت: در حال حاضر زمین این بیمارستان در مرحله آماده‌سازی است و نقشه آن نیز تهیه شده است.

روشنی ساخت این بیمارستان را زمان‌بر دانست و اظهار کرد: روند ساخت و سرعت آن بسته به میزان تخصیص اعتبارات دارد.

وی افزود: هم اکنون هزینه ساخت و تجهیز به ازای هر تخت بیمارستانی 500 میلیون تا یک میلیارد تومان است و با این حساب برای تکمیل بیمارستان 750 تخت خوابی اعتباری حدود 750 میلیارد تومان نیاز است.

معاون درمان  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار برای ساخت و تجهیز است و برای ساخت بیمارستان به تنهایی نصف این اعتبار یعنی حدود 375 میلیارد تومان نیاز است.

روشنی بر ضرورت راه‌اندازی هرچه سریعتر این بیمارستان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر سرانه تعداد تخت‌های بیمارستانی استان نسبت به سرانه کشوری و نیز استانداردها پایین است و نیاز است هرچه سریعتر تعداد تخت ها افزایش یابد.

وی افزود: از طرفی جمعیت استان نیز در حال افزایش است و سال به سال در کنار افزایش جمعیت شاهد فرسوده شدن بیمارستان‌های فعلی خواهیم بود و در این شرایط نیاز است در خصوص افزایش تخت و ساخت بیمارستان‌های جدید سریعتر اقدام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: امسال با توجه به محدودیت اعتبارات تلاش ما استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی است تا از این طریق بتوانیم تعداد بیمارستان‌‎ها و تخت‌های بیمارستانی استان را افزایش دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: