• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-6484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

کاهش 16 درصدی حجم معاملات سال گذشته بورس کرمانشاه

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه از کاهش 16 درصدی حجم معاملات تالار بورس کرمانشاه در سال گذشته خبر داد.

زهرا دفتری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، ظهار کرد: سال گذشته در بورس کرمانشاه 2346 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش حدود 5732 میلیارد ریال خرید و فروش شد.

وی افزود: از این میزان 2352 میلیارد ریال مربوط به خرید و مابقی مربوط به فروش است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ارزش داد و ستد سال 96 نسبت به سال ماقبل آن با 2826 میلیون سهم جابجا شده به ارزش 6122 ریال از نظر حجم مبادلات 16 درصد و از نظر ارزش معاملات کاهش شش درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته دفتری، سال گذشته 4944 کد معاملاتی جدید نیز در بورس کرمانشاه ایجاد شد که نسبت به  2474 کد ایجاد شده در سال 95 رشد قابل توجهی دارد و به منزله ورود افراد جدید به بازار بورس است.

وی سپس به چشم انداز وضعیت بازار بورس در سال 97 اشاره کرد و افزود: بی شک مهمترین موضوع سیاسی اثرگذار در بازار بورس سال 97 تعیین تکلیف موضوع برجام است و اگر طرفین در توافق برجام بمانند، تاثیر بسیار مثبتی بر بازار خواهد داشت.

مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه مهمترین مسئله اقتصادی اثرگذار بر بازار بورس را موضوع ارز دانست و تاکید کرد: بسیاری از شرکت‌های مهم بورس برای تامین مواد اولیه خود نیازمند صرف هزینه زیاد ارزی هستند و با افزایش نرخ ارز هزینه تامین مواد اولیه برای این واحدها افزایش خواهد یافت و در کاهش سود شرکت‌ها اثرگذار است.

دفتری یادآوری کرد: از سوی دیگر افزایش نرخ ارز از جذابیت بازار سرمایه می‌کاهد و سبب سوق منابع مالی از بازار سرمایه به سمت بازار ارز خواهد شد.

وی معتقد است، رشد بازارهای رقیب مانند مسکن و طلا در سال 97 نیز می‌تواند باعث خروج بیش از پیش پول از بازار سرمایه شود و در مقابل کنترل این بازارها می‌تواند در بهبود بازار سرمایه موثر باشد و از خروج منابع مالی از این بازار جلوگیری کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: