• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-20314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان هرچه سریعتر عملیاتی شود

استاندار کرمانشاه خواستار تسریع در عملیاتی شدن پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز (21 تیر) در نشست کارگروه گردشگری استان، پروژه کریدور گردشگری بیستون - تاق بستان را طرحی ارزشمند و بی نظیر توصیف کرد و افزود: تمام مدیران و دستگاه های مربوطه برای تسریع در عملیاتی شدن این پروژه باید کمک کنند.

وی با اشاره به مرکزیت استان کرمانشاه در غرب کشور، اظهار کرد: یکی از محورهای توسعه این استان بخش خدمات است و چنین پروژه ای می تواند به رونق بخش خدمات استان کمک کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این پروژه ایده خوبی است که آیندگان آن را تحسین خواهند کرد، گفت: در بخشی از این پروژه زمین های بایری وجود دارد که مشاور طرح باید پیشنهادات و مشوق هایی را برای ورود سرمایه گذار به آن لحاظ کند.

بازوند با تاکید براینکه باید دید که در سند بالا دستی در خصوص این محور چه تکلیف شده و پروژه را با این سند تطبیق داد، اعلام کرد: پروژه کریدور بیستون به تاق بستان کار باارزشی است که نباید روی آن درنگ کرد و هرچه زودتر باید عملیاتی شود.

وی با اشاره به انجام 70 درصد از مطالعات فاز یک پروژه، تصریح کرد: مجری این طرح باید ظرف دو ماه آینده مطالعات فاز یک را اتمام کند تا بتوانیم بسته های سرمایه گذاری آن را تعریف و در همایش ها و نمایشگاه های مختلف قابلیت های پروژه را به سرمایه گذاران و بخش خصوصی معرفی کنیم.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: همچنین باید مذاکراتی را با دستگاه‌ها و تاسیساتی که در محور هستند انجام دهیم تا اگر میل به تغییر کاربری گردشگری داشته باشند این کار عملیاتی شود.

وی به موضوع مشکل آب طرح اشاره کرد و گفت: انتظار داریم اگر در اجرای این طرح مشکلاتی همچون مشکل آب وجود دارد، مدیران خود برای رفع آن پیشگام شوند.

بازوند یادآورشد: لازم است که طرح را در شورای عالی سرمایه گذاری یا گردشگری به تصویب برسانیم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: