• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آبفار کرمانشاه:

پول باشد، سال آینده به 23 روستای "جلالوند" آب می‌رسد

حدود 10 سال است نزدیک به 600 خانوار در روستاهای دهستان جلالوند کرمانشاه چشم انتظار بهره‌برداری از یک مجتمع آبرسانی هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، 23 روستا در منطقه جلالوند بخش فیروزآباد کرمانشاه با مشکل کمبود آب مواجهند و آبرسانی برای این روستاها که کم جمعیت  هم نیستند با تانکر انجام می‌شود.

10 سال است که به مردم این منطقه قول داده اند مجتمع آبرسانی امام علی(ع) برای تامین آب این روستاها به بهره‌برداری می رسد، اما این مجتمع نیز به سرنوشت بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام تبدیل شده و خیال به نتیجه رسیدن ندارد.

یکی از اهالی روستاهای جلالوند از مشکل جدی آب برای مردم این منطقه گفت که باعث شده برخی از مردم از روستاها کوچ کنند.

علی نظر منصوری با بیان اینکه از سال 88 قرار بود آبرسانی به 24 روستای دهستان جلالوند انجام شود، افزود: با گذشت نزدیک به 10 سال هنوز این روستاها با تانکر آبرسانی می‌شوند و حتی به دلیل نبود آب چهار روستای این منطقه اکنون خالی از سکنه شده و ساکنان آن مهاجرت کرده اند.

وی افزود: آبرسانی به این روستاها قرار بود از طریق مجتمع آبرسانی امام علی(ع) یک انجام شود که با گذشت این سال‌ها بخشی از کارهای  آن از جمله لوله‌گذاری تا داخل روستاها باقی مانده است.

منصوری با اشاره به اینکه تا کنون چند بار پیمانکارانی برای انجام لوله‌گذاری به منطقه آمده‌اند، یادآوری کرد: هر کدام از آنها مدتی در این مسیر کار کردند، اما هیچکدام لوله‌گذاری را به نتیجه نرساندند.

این فرد اهل روستاهای جلالوند از سکونت بیش از 600 خانوار با حدود 2300 نفر جمعیت در روستاهای دهستان جلالوند خبر داد و عنوان کرد: آب یکی از مهمترین مشکلات مردم این روستاهاست که علی‌رغم پیگیری‌های مکرر از بخش‌های مختلف تاکنون این مشکل حل نشده است.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمانشاه نیز درباره آبرسانی به مجموعه روستاهای جلالوند بخش فیروزآباد گفت: در صورت تامین اعتبار این پروژه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فرامرز شوهانی در گفت و گو با ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: در این منطقه دو مجتمع آبرسانی داریم که مجتمع آبرسانی امام علی (ع) 2، اکنون در مدار بهره‌برداری است و آب 56 روستا را تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی امام علی (ع) یک نیز برای 23 روستا در دست اقدام است، ادامه داد: هم اکنون کار حفاری چاه برای تامین آب این مجتمع در حال انجام است که حفاری تا عمق 110 متر نیز انجام شده است.

وی افزود: بعد از اتمام حفاری کارهای دیگری مانند لوله‌گذاری، تکمیل خط انتقال و ... نیز انجام خواهد شد.

مدیرعامل آبفار استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را نزدیک به 60 درصد اعلام کرد.

شوهانی با بیان اینکه تاکنون حدود 2.5 میلیارد تومان برای این مجتمع آبرسانی هزینه شده، خاطرنشان کرد: برای سال جاری سه میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده و برای سال آینده نیز دو میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

وی معتقد است، در صورت تخصیص کامل این پنج میلیارد تومان، در سال آینده شاهد بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی امام علی (ع) یک جلالوند خواهیم بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: