• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-7684-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

برنامه‌ریزی برای مبارزه با علفهای هرز در سطح ۴۵۰ هزار هکتار

یک مسئول: کمبود سم برای مبارزه نداریم

معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای مبارزه با علفهای هرز در سطح ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار هکتار از مزارع این استان خبر داد.

کیومرث اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز مبارزه با علفهای هرز در مزارع مناطق گرمسیری استان کرمانشاه، اظهار کرد: مبارزه با علفهای هرز در دو تا سه هفته اخیر با توجه به وقوع بارندگی ها و سرمای شدید متوقف شده است.

اکبری اضافه کرد: در صورت وقوع بارندگی ها و در شرایطی که دمای هوا به زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد برود، امکان مبارزه با علفهای هرز مزارع وجود ندارد.

معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون مبارزه با علفهای هرز در مجموع در سطح بیش از دو هزار هکتار از مزارع استان کرمانشاه انجام شده، پیش‌بینی کرد: امسال مبارزه با علفهای هرز در سطح مزارع این استان  به ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار هکتار برسد.

 وی ادامه داد: در صورتی که بارندگی های بهاری را داشته باشیم امکان کاهش میزان مبارزه با علف های هرز  مزارع استان کرمانشاه وجود دارد.

 اکبری اضافه کرد: در سال گذشته مبارزه با علفهای هرز در سطح حدود ۴۱۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه انجام شد.

این مسئول گفت: مبارزه با علفهای هرز از حدود یک ماه گذشته در منطقه گرمسیری آغاز شده و تا حدود دو ماه آینده ادامه خواهد داشت.

اکبری با اشاره به تدارک سم به اندازه کافی برای مبارزه با علفهای هرز در سطح مزارع استان کرمانشاه، افزود: هیچ مشکلی برای تامین سم مورد نیاز کشاورزان نداریم.

 اکبری سپس با بیان اینکه مبارزه با علفهای هرز در سطح همه مزارع استان انجام می‌شود، افزود: مبارزه با علف های هرز در مزارع گندم و جو که جزو محصولات استراتژیک است، اهمیت زیادی دارد.
 
معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس با اشاره به خسارت‌زا بودن علفهای هرز مزارع، بر ضرورت مبارزه با این آفات تأکید کرد و افزود: اگر با علفهای هرز مزارع مبارزه نشود کیفیت و کمیت محصول به میزان چشمگیری تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: