• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-8614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

وزیر کشور:

سهمیه "قطار شهری" کرمانشاه از 2000 واگن خریداری شده محفوظ است

وزیر کشور در بازدید از پروژه قطار شهری کرمانشاه با وعده تامین واگن قطار شهری کرمانشاه از دو هزار واگن خریداری شده توسط وزارت کشور، گفت: امسال منابع خوبی برای پروژه قطار شهری کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز (17 فروردین ماه) در بازدید از پروژه قطار شهری کرمانشاه با اشاره به کلنگ‌زنی فاز دوم این پروژه در مرداد ماه سال گذشته، گفت: خوشبختانه از سفر قبلی (مرداد ماه سال گذشته) که از پروژه بازدید داشتیم و فاز دوم آن کلنگ زنی شد به نسبت روند پیشرفت پروژه طی این مدت مطلوب بوده است.

وی در خصوص مشکلات اعتباری پروژه عنوان کرد: بخشی از منابع سال گذشته پروژه تخصیص شده و برای امسال نیز منابع خوبی برای آن دیده شده که امیدوار هستیم مشکلی پیش نیاید و این منابع به پروژه تخصیص شود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بر اساس قولی که مسئولین پروژه داده‌اند درصورت تامین اعتبار، فاز اول پروژه به طول 6.5 کیلومتر ظرف دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به سفارش خرید دو هزار واگن در وزارت کشور، گفت: بنا بر پیشنهاد استاندار کرمانشاه تلاش ما این است سهمیه استان کرمانشاه از این تعداد واگن را در نظر بگیریم تا درصورت آماده شدن مسیر، مشکلی برای تامین واگن پروژه وجود نداشته باشد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه همه تلاش‌ها برای رفع معضل ترافیک کرمانشاه به کار گرفته خواهد شد، گفت: قطعا با راه‌اندازی پروژه قطار شهری بخش اعظمی از این معضل مرتفع می‌شود اما در کنار آن، ایده‌های دیگر نیز پیگیری می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به تغییر کاربری پروژه حمل و نقل ریلی کرمانشاه از منوریل به قطار شهری، گفت: خوشبختانه این تغییر کاربری با کمترین هزینه و در نهایت صرفه جویی صورت گرفت و همین امر موجب تسریع در اجرای پروژه شد.

2.5 سال دیگر فاز اول پروژه "قطار شهری" کرمانشاه افتتاح می‌شود

سعید سلیم ساسانی مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه نیز در ادامه این بازدید طول مسیر قطار شهری کرمانشاه را 13 کیلومتر اعلام و تصریح کرد: از این میزان هفت کیلومتر بصورت رو گذر و مابقی مسیر به صورت زیرگذر خواهد بود.

وی تصریح کرد: فاز اول این پروژه به طول 8.6 کیلومتر از طاقبستان شروع شده و تا میدان آزادی ادامه دارد که از این میزان هفت کیلومتر روگذر و 1.6 کیلومتر آن تونل است.

این مسئول تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار مناسب فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه، ظرف 2.5 سال آینده قابل بهره‌برداری خواهد بود.

ساسانی با اشاره به شروع فاز دوم پروژه قطار شهری کرمانشاه از مرداد ماه سال گذشته، گفت: این مسیر به صورت 4.3 کیلومتر تونل اجرا خواهد شد که اجرای این بخش از مسیر بر عهده قرارگاه خاتم (ص) قرار دارد و هم اکنون کار حفر تونل در چهار جبهه کاری در حال انجام است.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه با بیان اینکه پروژه قطار شهری کرمانشاه روند اجرای خوبی دارد، گفت: امیدواریم با تخصیص مطلوب منابع ظرف 2.5 سال آینده فاز اول این پروژه را به بهره برداری برسانیم.


انتهای پیام