• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کشف 106 تن "ذرت" قاچاق در کنگاور

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از توقیف محموله کاروانی کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال در شهرستان کنگاور خبر داد.

به گزارش  ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری  امسال توسط مقام معظم رهبری با نام « اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار انتظامی استان قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا عوامل انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید زنگنه شهرستان کنگاور که یکی از مبادی بسیار مهم ورود کالای قاچاق به مرکز کشور است، با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند محموله کاروانی ذرت قاچاق را توقیف کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در این راستا تعداد پنج دستگاه کامیون حامل ذرت قاچاق که از مرزهای غربی به سمت مرکز کشور بارگیری شده بود، متوقف و در بازرسی از آنها 106 تن ذرت قاچاق کشف شد.

امان اللهی به دستگیری پنج قاچاقچی در این زمینه اشاره کرد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی محموله‌های قاچاق کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پدیده مخرب قاچاق کالا در استان مرزی کرمانشاه تعطیلی صنایع بومی و بیکاری جوانان این استان را به همراه داشته و زمینه بروز جرم و آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده است، لذا نیروی انتظامی در راستای کاهش معضلات ناشی از این پدیده شوم، امکانات و منابع خود را به کار گرفته است تا مانع فعالیت قاچاقچیان شود.


انتهای پیام