• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-21414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کرمانشاه اعلام کرد:

آغاز به کار مرحله دوم سامانه سهام عدالت به منظور ثبت شماره شبا بانكي مشمولين

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان کرمانشاه از آغاز به کار مرحله دوم سامانه سهام عدالت به منظور ثبت شماره شبا بانكي مشمولين خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، علی محمدی گفت: مرحله دوم ساماندهی سهام عدالت از امروز(چهارشنبه، 30 فروردین) آغاز شده و در اين مرحله مشمولان با مراجعه به بانكها و موسسات مالي و اعتباري مورد تأئيد بانك مركزي بايد شماره 24 رقمی شبا بانكي خود را تهيه کرده و شماره مورد نظر را بدون حروف IR  در سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir ثبت کنند.

محمدی گفت: در اين مرحله هر شخص بايد به نام خود و نه به نام سرپرست خانوار حسابي نزد بانكها و موسسات ذكر شده داشته باشد تا در وقت مناسب، سود سهام فقط به حساب خود مشمولان واريز شود.

محمدی اظهار کرد: در كنار ثبت شماره شبا بانكي، از مشمولان شماره تلفن همراه دريافت خواهد شد تا پس از بررسي شماره شبا و صحت يا سقم آن به مشمولان از طريق پيامك اطلاع رساني شود.

 وی افزود: چنانچه براي شخصي در خصوص صحيح يا غلط بودن شماره حساب پيامكي ارسال نشد، مي توان بعد از 15 روز به سايت و صفحه خود مراجعه  کرده و از صحت آن اطلاع یابد.

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه تنها مرجع رسمی جهت ثبت شماره حساب، سامانه سهام عدالت است، گفت: به تمام مشمولین سهام عدالت توصیه می شود در فرآیند اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت و به ویژه در اجرای این مرحله به منظور افتتاح حساب، دریافت شماره شبا بانکی و درج و ثبت آن در سامانه سهام عدالت، از اعلام و یا معرفی هرگونه شماره حساب، شماره شبا بانکی و هر نوع اطلاعات هویتی و مشخصات شخصی و افشای سایر اطلاعات مالی و پولی خود به افراد ناشناس اعم از مراجعان حضوری به درب منازل یا از طریق تماس تلفنی و پیامک و یا در تعاملات فضا و شبکه های مجازی و اجتماعي و سایتهای اینترنتی و ... جداً خودداری کنند و مطمئن باشند این مراجعات و تعاملات صرفاً به منظور سوء استفاده و کلاهبرداری اشخاص از آنان مي باشد و سازمان خصوصی سازی هیچگونه تعامل حضوری، تلفنی و اینترنتی با مشمولان سهام عدالت یا سایر افراد نخواهد داشت.

محمدی گفت: ضرورتي به تعجيل مشمولين براي مراجعه به شعب بانكها يا درج اطلاعات و شماره شبا بانكي در سامانه نیست و درخواست می شود مشمولين تدريجا و در زمان مناسب نسبت به اجرای این مرحله اقدام کنند.

وی افزود: مشمولین می توانند  برای دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات احتمالی با مرکز پاسخگویی تلفني سهام عدالت به شماره 83338  مستقردر سازمان خصوصی سازی تماس بگیرند.

انتهای پیام