• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-6884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون ارشد دفتر جایکا در ایران:

"جایکا" توسعه همکاری‌ با ایران را در برنامه دارد

معاون ارشد دفتر جایکا در ایران گفت: سیاست دولت ژاپن و دفتر جایکا، توسعه همکاری‌ها با ایران است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هیرویوکی تاناکا در مراسم اختتامیه برنامه جامع آموزش توسعه محتوای الکترونیکی در حوزه کشاورزی
که امروز (31 فروردین) در سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، ارتباطات بین مردم را بهترین وسیله برای افزایش روابط بین دو کشور برشمرد و اظهار کرد: ارتباطات بین مردم دو کشور ایران و ژاپن سابقه طولانی دارد.

معاون ارشد دفتر جایکا در ایران با بیان اینکه به دنبال افزایش همکاری دو جانبه با ایران هستیم، تاکید کرد: سیاست کلی دولت ژاپن و دفتر جایکا توسعه همکاری ها با ایران است.

تاناکا ادامه داد: اولویت‌های همکاری آژانس همکاری بین‌المللی ژاپن(جایکا) در ایران مباحث محیط زیستی، مدیریت بحران، کمک به ارتقای جوامع و کاهش فاصله بین جوامع شهری و روستایی، مدیریت آب و...بوده و در شرایط فعلی مطالعات را آغاز کرده‌ایم تا اولویت های دیگری مثل بهداشت، حمل و نقل و صنعت برق را به این اولویت ها اضافه کنیم.

تاناکا ادامه داد: این همکاری ها و اولویت‌ها از طریق اعطای وام‌های توسعه‌ای، اعطای کمک‌های بلاعوض و برگزاری دوره‌های آموزشی اعزام کارشناسان ژاپنی به ایران ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون ارشد دفتر جایکا در ایران در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع آموزش توسعه محتوای الکترونیکی در حوزه کشاورزی که امروز مراسم اختتامیه آن برگزار شد از جمله پروژه هایی است که در قالب طرح‌های کارشناسی به ایران انجام شد، ادامه داد: از سال 2014 که این پروژه درخواست شد، جلسات متعددی بین کارشناسان ژاپنی و همتایان ایرانی برگزار شد تا به اهداف مورد نظر رسیدند.

تاناکا افزود: هرچند هدف اصلی این پروژه بحث تدوین آموزش از راه دور بود، اما با دقت موضوع کشاورزی در آن گنجانده و تلفیق شد.

وی ابراز امیدواری کرد: دستاوردهای این همکاری در سراسر کشور به ارتقای سطح کشاورزی و کارشناسان کشاورزی بیانجامد.

در پایان مراسم از پنج کتاب الکترونیکی حوزه کشاورزی و سایت این پروژه رونمایی شد.انتهای پیام