• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-21914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

وزیر ارتباطات:

دست بخش خصوصی که یک "شغل" ایجاد کند را می‎بوسیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال هرچه بیشتر در کشور، گفت: دست بخش خصوصی که حتی یک شغل ایجاد کند را می‌بوسیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمود واعظی امروز (31 فروردین)در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین با بیان اینکه کرمانشاه یکی از پنج استان مقاوم کشور در هشت سال دفاع مقدس بوده است، گفت: برای همیشه مدیون این استان هستیم و باید کاری کنیم که درعمل مردم مشاهده کنند دولت و نظام قدردان این مردم و فداکاریهای آنها هستند.

واعظی افزود: در همین راستا امسال با هماهنگی مجلس و دولت مقرر شد 10 درصد به افزایش تخصیص و پرداختی‌های این پنج استان اضافه شود. ممکن است این میزان در سال اول اجرا چندان نمود نداشته باشد، اما در چند سال بعد قطعا رقم قابل توجهی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در تشریح دستاوردها باید نگاه جامعی به دستاوردهای نظام داشت، گفت: طی سالهای پس از انقلاب علی رغم همه مشکلات و گرفتاری‌ها و تحریم‌ها، کشور با قدرت و صلابت جلو رفته و امروزه به جایگاهی رسیده که به الگویی برای بسیاری کشورها مبدل شده است.

وی به امنیت مطلوب امروز کشور اشاره کرد و افزود: در حالی که تمامی کشورهای منطقه به نوعی با تکفیر و تروریسم درگیر هستند، خوشبختانه با رهبری مقام معظم رهبری امروزه نظام با اقتدار امنیت مطلوبی را در کشور مستقر کرده و بسیاری کشورها حاضرند خیلی امتیازات را بدهند و فقط در ازای آن امنیت داشته باشند و به برکت نظام امروز ما امنیت مطلوبی داریم.

واعظی تصریح کرد: این حقیقتی است که مردم طبقه متوسط و پایین مشکل معیشت دارند و دولت از روز اول هم اعلام کرده که وارث یک بیکاری تلنبار شده است و این مشکلات وجود دارد و ما منکر آن نمی‌‌شویم.

وزیر ارتباطات افزود: تنها در سال گذشته یک میلیون و 200 هزار نفر وارد بازار کار شدند و همه می‌دانیم که ایجاد یک شغل کار ساده‌ای نیست و باید برای این تعداد یک میلیون و 200 هزار شغل به وجود بیاوریم که این امر نیاز به تمهیداتی دارد.

واعظی تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای دولت برای آماده‌سازی این تمهیدات در اولین گام اختلاف‌های ساختگی بین قوا در گذشته را حل کردیم و این مشکلات الان وجود ندارد.

وی افزود: درگام بعدی آرامش در کشور حاکم شد و در گام سوم نیز ثبات در بازار ارز و طلا به وجود آوردیم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در گام‌های بعدی تلاش ما استفاده از بخش خصوصی است و دولت دست هر بخش خصوصی که حتی یک شغل ایجاد کند را می‌بوسد و برای فعالیت هرچه بیشتر آنها اقدام به اعتمادسازی کرده‌ایم.

واعظی با بیان اینکه دولت اهتمام جدی به برداشته شدن تحریم‌ها داشت، گفت: مگر می‌شود با تحریم، توسعه اقتصادی داشت و در همین راستا دولت ضمن دفاع از حق هسته‌ای کشور و بدون عقب نشینی توانست این کار را انجام داده و تحریم‌ها را بردارد.

وی افزود: از طرفی فضای همکاری با کشورها فراهم شد و امروز صادرات غیرنفتی ایران بر واردات پیشی گرفته است. امروز 2.5 میلیون بشکه نفت کشور به فروش می‌رسد و پولش در جیب خودمان می‌رود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: دریک سالی که کشور تحریم نداشت وضعیت به تدریج در حال تغییر است.

واعظی با اشاره به تک رقمی کردن تورم، گفت: تلاش ما این است که بتوانیم به هدفگذاری چشم انداز 20 ساله کشور برای تحقق رشد اقتصادی هشت درصد برسیم و امید داریم امسال و سال آینده فضای اقتصادی کشور فضای شکوفاتری از گذشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات و محرومیت‌ها در همه استان های کشور وجود دارد، گفت: ایران کشور پهناوری است که تنها برخی شهرستان‌های آن به اندازه یک کشور اروپایی است و نباید شرایط کشور پهناوری مانند ایران با برخی کشورها قیاس داده شود.

واعظی افزود: وزارتخانه‌ها نیز تمام تلاششان این است که منابع طوری میان استان‌ها، شهرستان‌ها و پروژه‌ها تقسیم شود که هیچ پروژه یا کاری در کشور تعطیل نشود.

وزیر ارتباطات در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه ICT شهرستان هرسین پرداخت و اظهار کرد: از ابتدای دولت پهنای باند شهرستان سه برابر شده و شبکه انتقال نیز چهار برابر شده است.

وی افزود: در حال حاضر 10 روستای شهرستان اینترنت دارند و تا پایان عمر این دولت 54 روستای دیگر نیز اضافه خواهند شد.

واعظی با اشاره به برقراری نسل سوم تلفن همراه در شهرهای بیستون و هرسین و نسل چهارم در شهر هرسین، گفت: تا پایان عمر این دولت نسل چهارم در بیستون نیز برقرار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این دولت 18 میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت های ICT شهرستان هزینه شده و تا پایان عمر این دولت نیز هشت میلیارد تومان دیگر در این حوزه هزینه می‌شود.
انتهای پیام