• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-7585-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/جشن ملی، شادی و شور/

رییس ستاد انتخابات کرمانشاه:
تمام شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم است

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: تمام شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، امن و پرشور در استان فراهم است و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، یوسف شاه حسینی امروز (29 اردیبهشت) در نشست خبری که در محل ستاد انتخابات استان برگزار شد، با بیان اینکه فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخابات در استان از سه ماه پیش آغاز شده است، گفت: هم اکنون تمام شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، امن و پرشور در استان فراهم است.

وی از ایجاد 1934 شعبه اخذ رای در سطح استان در این دوره انتخابات خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 913 شعبه شهری (887 شعبه ثابت و 26 شعبه سیار) و 1021 شعبه روستایی (131 شعبه ثابت و 890 شعبه سیار) است.

وی با بیان اینکه در سه شهرستان اسلام آبادغرب، جوانرود و کنگاور انتخابات شورای شهر بصورت الکترونیکی برگزار می شود، گفت: در همین راستا 152 صندوق الکترونیکی در این سه شهرستان مستقر شده است.

شاه حسینی خاطرنشان کرد: در این دوره 30 هزار نفر از جمله معاونین صندوق، نمایندگان فرماندار، هیات های نظارت و بازرسی امر برگزاری انتخابات در استان را برعهده دارند

شاه حسینی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 450 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند، گفت: از این تعداد حدود 83 هزار نفر رای اولی هستند.

شاه حسینی با بیان اینکه تعرفه و اقلام انتخاباتی به میزان کافی در شعبه ها تعبیه شده است، گفت: مقداری تعرفه نیز در فرمانداری ها ذخیره شده تا مردم با مشکلی در زمینه کمبود تعرفه مواجه نشوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به ثبت نام 9876 کاندیدا در این دوره انتخابات شورای شهر و روستای استان، گفت: پس از بررسی هیات های نظارت و اجرایی و نیز انصراف برخی کاندیداها این تعداد به 9248 نفر رسید که از این تعداد 1150 نفر کاندیدای شورا در شهرها و 8098 نفر کاندیدای شوراها در روستا هستند.

وی خاطر نشان کرد: برخی کاندیداها شورا که تایید صلاحیت شده بودند با نظر مراجع قانونی از ادامه فعالیت بازماندند و تعدادی نیز که صلاحیت آنها احراز نشده بود با تایید صلاحیت به عرصه رقابت بازگشتند.

شاه حسینی با بیان اینکه مدت زمان اتنخابات تا ساعت 18 امروز (29 اردیبهشت ماه) ادامه خواهد داشت، گفت: بسته به میزان استقبال امکان تمدید این زمان وجود دارد.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه یادآور شد: افراد برای رای دادن باید شناسنامه همراه داشته باشند و همرا داشتن کارت ملی الزامی نبوده و تنها داشتن شماره کارت ملی کفایت می کند.

شاه حسینی افزود: برای رای دادن الزاما شناسنامه نباید عکس دار باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در پایان ابراز امیدواری کرد: امروز با حضور همراه با شور و نشاط و مشارکت حداکثری به صحنه جشن ملی برای همه ایرانیان تبدیل شود.

انتهای پیام