• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-19514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه:

6 نقطه آلوده "بحرانی" در کرمانشاه داریم/ امسال 2600 "خرده‌فروش" دستگیر شده‌اند

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از افزایش ۲۰۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ حسین براری در نشست خبری امروز (18 مردادماه) با اشاره به رشد 202 درصدی کشفیات مواد مخدر استان در سال جاری، گفت: سال گذشته 208 کیلوگرم کشفیات مواد مخدر داشتیم که این میزان در سال جاری به ۶۳۰ کیلوگرم رسیده که می‌توان گفت میزان کشفیات ما سه برابر شده است.

براری تصریح کرد: مانند گذشته عمده مواد مخدر کشف شده در استان از نوع تریاک است و در کشفیات امسال پنج کیلوگرم نیز کشفیات مواد مخدر "شیشه" داشته‌ ایم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه  از اجرای 515 طرح در حوزه مبارزه با مواد مخدر درسال جاری خبر داد و اظهار کرد: در این طرح‌ها پاکسازی مناطق آلوده همواره یکی از اولویت‌های مهم پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

براری بحث برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر را یکی از دغدغه های اصلی مردم عنوان کرد و افزود: در همین راستا از ابتدای امسال تاکنون ۲۳۶۶ نفر از خرده‌فروشان مواد مخدر در استان  دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به وجود ۱۵ نقطه آلوده در سطح شهرستان کرمانشاه، گفت: از این تعداد شش منطقه به نقطه بحرانی رسیده‌اند که در اولویت کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دارند.

وی با اشاره به ورود سپاه به بحث مبارزه با مواد مخدر در مناطق آلوده استان کرمانشاه اظهار کرد : بخش عمده از کار سپاه در این زمینه فرهنگی خواهد بود، اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با فعالیت سپاه در این زمینه تا پایان سال دو منطقه آلوده شهر کرمانشاه پاکسازی خواهد شد.

براری به بحث معتادان متجاهر شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر قادر است در کوتاه ترین مدت تمام معتادان متجاهر را از سطح شهر جمع‌آوری کند، اما مشکل نبود مکان برای نگهداری این افراد است و جمع‌آوری آنها کار دشواری نیست.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری دستگاه‌های مربوطه در این زمینه با فراهم کردن فضای مناسب برای نگهداری این افراد، بتوان تمام معتادان متجاهر سطح شهر کرمانشاه را جمع آوری کرد.

براری در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به اینکه طرح توزیع مواد مخدر دولتی می تواند راهکار مناسبی برای حل معضل اعتیاد باشد، گفت: قطعا کارشناسان امر در این زمینه نظر خواهند داد اما معتقدم این طرح  فضا را برای سوءاستفاده  افراد سودجو فراهم می‌کند و بعید است این طرح به تصویب برسد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با اشاره به فعال شدن خط ۱۲۸ که خط ستاد خبری مبارزه با مواد مخدر استان محسوب می‌شود، از مردم خواست تا هرگونه مورد مشکوک در زمینه مواد مخدر را به این شماره که بصورت شبانه روزی و رایگان در اختیار همشهریان قرار دارد، اطلاع دهند.


انتهای پیام