• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-21314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه کرمانشاه:

با بهره‌گیری از سبک زندگی قرآنی می‌توانیم در برابر دشمنان ایستادگی کنیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امروز مورد هجمه بیگانگان هستیم، اظهار کرد: بهترین وسیله برای ایستادگی در برابر دشمنان بهره‌گیری از سبک زندگی قرآنی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که امروز (21 مرداد) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، افزود: تمام اصرار مقام معظم رهبری بر انجام کار فرهنگی و تربیت جامعه با سبک زندگی اسلامی، بازگشت به قرآن می‌کند، زیرا اگر قرآن وارد زندگی ما شود قدرتمندتر و نیرومند بوده و می توانیم در برابر دنیا تعدی کنیم.

آیت‌الله علما با اشاره به اینکه روش، منش و سیره امام خمینی(ره) که همه سیاسیون دنیا را متحیر کرده نشات گرفته از قرآن است، تصریح کرد: همه موضع گیری‌های امام(ره) در برابر غرب و شرق برگرفته از فرهنگ قرآنی بود.

آیت‌الله علما با تاکید بر اینکه سبک قرآنی توانسته دنیا را به زانو دربیاورد، اظهار کرد: باید سبک زندگی قرآنی وارد زندگی همه ما بشود.

وی با تاکید بر اینکه قرآن کریم به همه امور زندگی انسان‌ها پرداخته، اظهار کرد: حتی نمی توان یک موضوع را پیدا کرد که خداوند در قرآن کریم به آن نپرداخته باشد.

 امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه همه مسائل مربوط به زندگی انسان‌ها از جوهره قرآن قابل استخراج است، یادآور شد: باید قرآن را در تمام شئون زندگی شخصی و اجتماعی خود وارد کنیم.

آیت‌الله علما تاکید کرد: در قرآن همه شئون زندگی انسان‌ها از سیاست، اقتصاد، خانواده و... نهفته شده و لذا نباید در هیچ شرایطی دست از قرآن برداریم.

آیت‌الله علما با اشاره به اینکه برای بقاء باید با قرآن مانوس شویم، اضافه کرد: قرآن بقا و ماندگاری خود را به انسان‌ها منتقل می‌کند.

 امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: قرآن کریم از قوت، اقتدار، نیرو و توانمندی برخوردار است که باید آن را حفظ کنیم و آن را نسل به نسل به آیندگان انتقال دهیم.


انتهای پیام