• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-9684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نایب رئیس خانه صنعت و معدن کرمانشاه:

"قطار" آغازی برای صنعتی شدن کرمانشاه است

نایب رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه گفت: قطار آغازی برای صنعتی شدن کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی حجتی امروز (21 مرداد) در جمع خبرنگاران ورود قطار به کرمانشاه را یک رویداد مهم برای استان خواند و گفت: آمدن قطار سرآغازی برای صنعتی شدن کرمانشاه است.

وی با با بیان اینکه امروز در تمام جوامع پیشرفته ایستگاه راه آهن نمادی از تمدن، توسعه و صنعتی بودن است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر جای قطار در کرمانشاه خالی بود که اکنون شاهد رسیدن آن به استان هستیم.

نائب رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه از اهمیت قطار در کاهش هزینه حمل و نقل و ترانزیت کالا و مواد اولیه یاد کرد و ادامه داد: با کمک قطار هزینه تمام شده تولید که بخشی از آن ناشی از حمل و نقل است، بسیار کمتر می‌شود.

حجتی از دیگر مزیت‌های رسیدن قطار به کرمانشاه را وصل شدن به شبکه ریلی کشور برشمرد و تاکید کرد: قطار در آینده ما را حتی به مدیترانه متصل خواهد کرد و این یک مزیت اقتصادی و تجاری برای استان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کرمانشاه از نظر امکانات زیربنایی و نعمت‌های خدادادی هیچ چیزی کم ندارد، یادآوری کرد: آنچه که باعث می‌شود بتوانیم از این مزیت‌ها استفاده کنیم کار و تلاش است.

به گفته نائب رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه، فرهنگ کار و تلاش باید در کرمانشاه و بین نیروهای کار جا بیفتد و همه بدانند فقط با کار سخت می‌توانیم به نقطه مطلوب برسیم.

حجتی نیاز دیگر کرمانشاه را افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه دانست و تاکید کرد: باید قدرت بیان و مطالبه گری خود را افزایش دهیم و تنها از این طریق می‌توانیم توجه مسئولین را به کرمانشاه جلب و دید مسئولین کشور را نسبت به استان تغییر دهیم.انتهای پیام