• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-21414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل اوقاف کرمانشاه:

باید حافظان قرآن در استان حمایت شوند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه در سایه قرآن بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد، اظهار کرد: هرچه روی قرآن کار کنیم، باز هم کم است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت‌الاسلام آیت‌الله عباسیان در مراسم اختتامیه چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه که امروز(21 مرداد) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، از قرآن به عنوان کتابی هدایتگر یاد و بر لزوم برنامه‌ریزی برای ترویج سبک زندگی قرآنی تاکید کرد.
 
عباسیان با اشاره به حمایت‌های مجموعه اوقاف از برگزاری برنامه‌های قرآنی افزود: با این حمایت‌ها در تلاشیم تا گامی در جهت نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه برداریم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به وجود سرمایه های قرآنی زیاد در استان، گفت: قراء بسیار خوبی در استان داریم که باید برای توانمندسازی بیشتر آنها برنامه‌ریزی شود.

عباسیان با بیان اینکه باید حفاظ استان تقویت و حمایت شوند، گفت: برای این منظور باید کلاس های تخصصی برای حافظان قرآن کریم برگزار شود تا آنها بتوانند در مراحل مختلف ملی و بین المللی حائز رتبه‌های برتر شوند.

وی با بیان اینکه کلاس تخصصی قرآن به منظور آموزش حافظان قرآن کریم نداریم، یادآور شد: در صورت وجود کلاس‌های تخصصی حافظان قرآن کریم در استان کرمانشاه می توانند در مراحل کشوری و بین المللی حرف برای گفتن داشته باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اشاره ای هم به برنامه‌های قرآنی مجموعه اوقاف داشت و افزود: در استان ۱۴ شعبه  طرح تربیت حافظان و موسسات میراث ماندگار فعال است که در حال حاضر 12 هزار نفر در کلاسهای آنها حضور دارند.

وی شرکت 8800 نفر از حافظان قرآن کریم در استان کرمانشاه در آزمون طرح تربیت حافظان را یک اتفاق مثبت ارزیابی کرد.

عباسیان با اشاره به راه اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم، گفت:  در حال حاضر بیش از 700 نفر از مردم استان در خانه‌های خود و با استفاده از تلفن و تماس اساتید مجرب کار حفظ قرآن کریم را انجام می دهند.

وی در ادامه با اشاره به تأسیس مرکز حافظان در زندان در استان افزود: این مرکز در حال حاضر با حضور نزدیک به ۶۰۰ نفر از زندانی ها به فعالیت خود ادامه میدهد.

اعزام 330 مربی استان برای گذراندن دوره‌های آموزشی به قم، راه‌اندازی ۱۴ کرسی تفسیر در استان و ... از دیگر اقدامات مجموعه اوقاف استان کرمانشاه در حوزه قرآنی بود که عباسیان به آنها اشاره کرد.

عباسیان با اشاره به برپایی دو کمپین تبلیغاتی قرآن کریم در استان در سال جاری، اضافه کرد: یکی از این کمپین ها در ماه مبارک رمضان به مدت یک ماه و دیگری در دهه کرامت با موضوع سبک زندگی اسلامی برپا  شد و برای این دو کمپین بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر به این موضوعات اختصاص داده شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه نزدیک به پنج هزار نفر متقاضی شرکت در مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شده بودند، اظهار کرد: از این افراد نهایتاً ۲۸۴ نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند که ۲۶۲ نفر آنها خانم و ۱۲۲ نفر دیگر آقا هستند.

عباسیان با بیان اینکه مرحله‌ استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در یازده رشته برگزار شد، افزود: حائزین امتیازات لازم به مسابقات کشوری راه پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به برگزاری نزدیک به 15 محفل در کنار برگزاری مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، افزود: این محافل قرآنی با موضوع سبک زندگی اسلامی در استان برگزار شد.

در این مراسم از مسئولین قرآنی استان کرمانشاه و برگزیدگان مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه تقدیر شد.

 همچنین از خانواده‌های 9 شهید مدافع حرم استان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد.

 در مجموع 21 نفر از خواهران شرکت کننده و 24 نفر از برادران حائز رتبه های برتر مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان کرمانشاه شدند.انتهای پیام