• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-21814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پژو" در تصادفات کرمانشاه از "پراید" سبقت گرفت!

رییس پلیس راه استان کرمانشاه پژو را بیشترین وسیله مقصر در تصادفات استان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ محمد حیدری، به تخلفات اعمال قانون شده در جاده‌های استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: طی چهار ماهه نخست امسال، 38 هزار و 317 فقره سرعت غیرمجاز، 14 هزار و 873 فقره سبقت غیرمجاز، 10 هزار و 68 فقره انحراف به چپ، 29 هزار و 301 فقره عدم استفاده از کمربند ایمنی و سه هزار فقره استفاده از تلفن همراه حین رانندگی در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: از مجموع 250 هزار و پنج فقره تخلف اعمال قانون شده، 110 هزار و 936 فقره و به میزان 44.3 درصد مربوط به اعمال قانون تخلفات حادثه ساز است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: : تعداد 876 دستگاه خودرو به علت ارتکاب دو تخلف همزمان حادثه ساز و تعداد 117 دستگاه خودرو دارای خلافی بیش از ده میلیون ریال برابر تبصره 1ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در مدت مذکور توقیف شده است، همچنین 106 نفر از رانندگان به علت رسیدن گواهینامه آنها به حد نصاب نمره منفی و عدم رعایت مقررات به مدت سه ماه از رانندگی محروم شده‌اند.

حیدری خاطرنشان کرد: بر اساس آمار پزشکی قانونی تصادفات منجر به فوت 12 و شش دهم درصد و تعداد فوت شدگان پنج و پنج دهم درصد در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: 56.5 درصد برخورد وسیله نقلیه با وسیله نقلیه، 40.8 درصد واژگونی و 2.7 درصد برخورد وسیله نقلیه با عابر گزارش شده است که در این میان عامل انسانی به علت خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه بسیار تاثیر گذار بوده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بیشتر تصادفات در ساعت 16 الی 20 به وقوع پیوسته است، گفت: 65.6 درصد از تصادفات در روز و 34.4 تصادفات در شب اتفاق افتاده است.

حیدری با بیان اینکه 16.3 درصد از تصادفات در روز پنجشنبه رخ داده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شروع طرح تابستانی، ترافیک محورها افزایش یافته و با توجه به اینکه اکثر رانندگان غیر بومی به محورها آشنایی ندارند و همچنین خستگی و خواب آلودگی ناشی از رانندگی طولانی باعث افزایش تصادفات شده است، لذا حضور پررنگ تیم‌های گشت پلیس راه و تیم های امداد و نجات خصوصاً در این ساعات بسیار مهم و حیاتی است.

وی خاطرنشان کرد: خودروی سواری با 69 درصد، وانت با 13.8 درصد و کامیون با9.7 درصد به ترتیب رتبه های اول تا سوم وسایل نقلیه مقصر در تصادفات را به خود اختصاص داده اند، همچنین در بین خودروهای سواری، پژو بیشترین وسیله مقصر در تصادفات است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه یادآور شد: 47.7 درصد از تصادفات در جاده‌های اصلی، 25 درصد در بزرگراه‌ها، 20.3 درصد در جاده‌های فرعی و هفت درصد در جاده های روستایی به وقوه پیوسته است، همچنین از لحاظ مکان وقوع تصادفات، شعاع یک کیلومتری شهرها به میزان 41.2 درصد بیشترین حوزه وقوع بوده است.

حیدری تصریح کرد: 61 درصد فوت شدگان در رده سنی 20تا 50 سال قرار دارند و 70 درصد فوت شدگان سر نشینان خودرو ها هستند، که در این میان زنان خانه دار به میزان 24.5 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند، همچنین 67.6 درصد مرد و 32.4 درصد زن بوده اند، که 67.6 درصد آنان نیز متأهل بوده‌اند.

وی با بیان اینکه 60.7 درصد از حادثه دیدگان در محل حادثه جان باخته اند، گفت: 62.2 درصد از فوت شدگان را افراد بی‌سواد تشکیل می‌دهند که عمده‌ترين علت مرگ در آمار فوتی وارد شدن ضربه به سر است و علت تامه آنرا می‌توان ناشی از عدم استفاده از كمربند ايمنی توسط راننده و سرنشين خودروها و عدم استفاده از كلاه ايمنی در موتورسواران و همچنین استاندارد نبودن کمربند ایمنی برخی از خودروها دانست.انتهای پیام