• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

طی 18 ماهه اخیر

2820 مورد بازرسی از کالاهای صادراتی کرمانشاه انجام شده است

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون 2820 مورد بازرسی از کالاهای صادراتی استان صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما کیفی سازی محصولات صادراتی است، اظهار کرد: در اين راستا طی 18 ‌ماهه اخیر 2820 مورد بازرسی از کالاهای صادراتی استان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در جریان این بازدیدها 492 مورد کنترل اسنادی محموله‌ها، 452 مورد استعلام پروانه کاربرد علامت استاندارد و 688 مورد نمونه برداری و آزمون از کالاهای صادراتی به منظور تطبیق با استانداردهای ملی مربوطه صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه هدف از این بازرسی‌ها را  جلوگیری از خروج کالاهای بی کیفیت دانست که  با هزینه داخلی این اداره کل انجام شده است.

نیازی یادآوری کرد: عمده کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری از مرزهای قصرشیرین، سومار و پاوه خارج شده است.

به گفته این مسئول این کالاها شامل صنایع ساختمانی(سیمان، کاشی، سرامیک و آجر)، صنایع غذایی(انواع فرآورده‌های لبنی، آرد، کیک و بیسکویت، ویفر، شکلات و ...)، صنایع مکانیک و فلزشناسی(آهن آلات و ورق فلزی )، صنایع الکتریکی (کولر)، صنایع شیمیایی (پودر رختشویی، مایع ظرفشویی و ...) بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین در پنج  ماهه امسال حدود  دو میلیون تن انواع کالا از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده که به طور میانگین یک میلیون تن از این کالاها مشمول قوانین استاندارد اجباری بوده و با نظارت و صدور مجوز واحدهای اجرایی این اداره کل در ستاد و در مرزهای قصرشیرین، سومار و پاوه صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه صادرات کالا به عراق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: ضروری است برای افزایش سطح صادرات و رفع موانع موجود به رعایت استاندارد محصولات و خدمات توجه شود.

نیازی صادرات را یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و یادآوری کرد: برای کمک به توسعه صادرات لازم است فرآیند کنترل کیفیت محصولات صادراتی و وارداتی در کمترین زمان و با بالاترین سطح اطمینان انجام گیرد.


انتهای پیام