• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-24314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل زندانهای کرمانشاه:

بیکاری دلیل وقوع بسیاری از جرایم و گرفتاری‌های اجتماعی است

مدیرکل زندانهای استان کرمانشاه گفت: بیکاری دلیل وقوع بسیاری از جرایم و گرفتاری‌های اجتماعی است.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، منصور بیگلری در دیداری با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، با اشاره به اینکه بیکاری و نداشتن شغل دلیل وقوع بسیاری از جرایم و گرفتاری های اجتماعی است، گفت: رفع معضل بیکاری در جامعه و رونق اقتصادی عواملی مهم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کاهش وقوع جرم و کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان است.

 

عضو شورای قضایی استان یادآور شد: دلیل گرفتاری حدود ۸۰ در صد از زندانیان استان مشکلات مالی و ناتوانی آنان در تامین هزینه های زندگی است.

 

بیگلری خاطرنشان کرد: درصد بازگشت مجدد زندانیانی که تحت حمایت های مرکز مراقبتبعد از خروج می باشند بسیار اندک است.

 

وی با بیان ضرورت توجه به توسعه اشتغال در زندان ها افزود: ایجاد شغل برای زندانیان علاوه بر کمک به فرآیند اصلاح وتربیت بزهکاران باعثفراهم شدن زمینه رفع بخشی از نیازهای مالی اعضای خانواده محروم آنان هم خواهد شد.

 

بیگلری اظهار کرد: زندانیان واعضای خانواده آنان قشر در معرض آسیب جامعه  هستند وتلاش مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و کمک خیران ونیکوکاران بر بهبود وضعیت معیشتی و اجتماعی آنان موثر است.

 

این مقام مسئول برگزاری منظم کلاس های آموزش شغلی برای زندانیان واعطاء گواهینامه مهارت به قبول شدگان در آزمون نهایی، تولید انبوه مصنوعات و عرضهبرخی محصولات با کیفیت به بازار مصرف در کارگاه ها و مجتمع های کشاورزی زندان های استان  را به عنوان عملکردی مهم  مورد اشاره قرار داد.

 

خسرو شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با ابراز خرسندی از انجام فعالیت های موثر در حوزه های مختلف زندانهای استان، لزوم توسعه حمایت های اجتماعی از زندانیان وخانواده بی بضاعت آنان را مورد تاکید قرار داد.

 

  شهبازی توجه به موازین دین مقدس اسلام و رعایت قوانین و مقررات را عامل اصلی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کاهش جرم در جامعه توصیف کرد.

 

وی با اشاره به استعداد های نیروی انسانی و ظرفیت موجود در زندان های استان به ویژه در زمینه کشاورزی و دامپروری، توسعه همکاری با مجموعه  زندان های استان با هدف کمک به زندانیان وخانواده آنان را ضروری دانست.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آمادگی مجموعه تحت نظارت به منظور تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی زندان های استان را اعلام کرد.


انتهای پیام