• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-7084-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

انجام بیش از 10 هزار مورد بازرسی از بازار کرمانشاه برای مقابله با کالای قاچاق

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: امسال بیش از 10 هزار مورد بازرسی برای مقابله با عرضه کالای قاچاق در کرمانشاه صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، نعمت‌الله حقیقی با اشاره به اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای برخورد با قاچاق کالا و ارز گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف حمایت از تولید داخل و حفظ اشتغال پایدار با جدیت در سطح بازار کرمانشاه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه واردات کالاهای قاچاق بصورت پنهان و بدون رعایت ضوابط گمرکی و سایر کنترل‌های ایمنی وامنیتی انجام می‌شود، افزود: کالاهای قاچاق تهدیدی جدی برای سلامت افراد جامعه خصوصا از بعد بیوتروریست و عوامل بیماری زا هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یادآوری کرد: در همین راستا مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور از جمله انواع لوازم آرایشی وبهداشتی، مواد خوراکی ونوشیدنی، کالاهای دخانی، انواع پوشاک، انواع میوه و... در اولویت است.

حقیقی با اشاره به گشت‌های مشترکی که برای مقابله با کالای قاچاق برقرار است، تصریح کرد: این گشت‌ها با همکاری دستگاه‌های کاشف ونظارتی دراستان انجام می‌شود.

به گفته این مسئول در سال جاری  10 هزار بازرسی موردی و بیش از 280 مورد گشت مشترک برای مقابله با عرضه کالای قاچاق در استان صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تاکید کرد: در قالب این بازرسی‌ها 87 مورد پرونده تخلف به ارزش نزدیک به 950 میلیون تومان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگری که برای مقابله با عرضه کالای قاچاق انجام شده آگاه‌سازی جامعه در خصوص عواقب مصرف کالاهای قاچاق است که در این راستا از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شده است.


انتهای پیام