• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-24514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

با بخشش خانواده کرمانشاهی

سرباز ولایت از زیر چوبه دار خارج شد

چهار سال از شبی که شهاب با شنیدن صدای تیر از منطقه نظامی، خانه را ترک کرد و بعد هم با شلیک گلوله یک ارتشی کشته شد می‌گذرد، اما خانواده شهاب این روزها تصمیم گرفتند از خون پسرشان بگذرند و با این کارشان نگذارند یکی از سربازان ولایت قصاص شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم عفو و بخشش خانواده مرحوم شهاب یارمحمدی که امروز(22 شهریور) در هتل گلایول شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: چند سال پیش یکی از همکاران ارتشی در لباس نظامی مرتکب خطایی شده و به سمت انسانی بی‌گناه تیراندازی کرده و او را به شهادت رسانده بود که با عدالت حاکم در دستگاه قضایی برای این نظامی حکم قصاص صادر و در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شده بود، اما با گذشت خانواده این مرحوم، این حکم اجرا نشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه در صورت عدم بخشش خانواده مرحوم یارمحمدی حکم قصاص اجرا و جای هیچ اعمال نفوذی نبود، اظهار کرد: عدالت حکومت جمهوری اسلامی ایران بر این اقتضا کرد که این نظامی باید قصاص شود.

حیدری  تاکید کرد: خانواده مرحوم یارمحمدی به حکم دادگاه مختار به قصاص بودند، اما با بزرگواری این خانواده و صرف نظر آنها از حکم قصاص، این حکم اجرا نشد.

وی ایثار و گذشت خانواده مرحوم یارمحمدی را ستودنی دانست و اظهار کرد: امروز جمع شدیم تا گذشت و بزرگواری را شاهد باشیم که نتیجه تربیت اسلامی است.

حیدری بیان کرد: این خانواده بزرگوار کرمانشاهی بخاطر قرآن و اسلام و بدون هیچ چشمداشتی از قصاص صرف نظر کردند و یکی از سربازان ولایت را از زیر چوبه دار خارج کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش امثال این نوع گذشت ها را ثمره تربیت در بستر تربیتی ولایت عنوان و اذعان کرد: اگر این بستر تربیتی و اخلاقی نبود شاید امروز شاهد این نوع گذشت کردن‌ها نبودیم.

حیدری یادآور شد: امام خمینی(ره) با بصیرت الهی خود اسلام را به ما معرفی کرد که در سایه این معرفی صحیح از اسلام بوده که شاهد این نوع گذشت کردن ها هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: اقدامات اینچنینی بتواند در نهادینه شدن فرهنگ گذشت که مورد تاکید فرهنگ اسلامی نیز است، اثرگذار باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه اشاره ای هم به تعبیر مقام معظم رهبری در مورد نهضت امام خمینی(ره) و مشابه دانستن آن با بعثت ثانی رسول اسلام(ص) داشت و بیان کرد: برای معرفت بیشتر در مورد این تعبیر باید در مورد عظمت انقلاب اسلامی ایران تامل و تفکر کرد.

حجت الاسلام محمدجواد مهری رییس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمانشاه نیز در این مراسم، عفو و گذشت را مورد توجه خداوند تبارک و تعالی عنوان کرد و افزود: در آموزه های دینی ما هیچ لذتی بالاتر از عفو و گذشت نیست.

مهری ابراز امیدواری کرد: این گذشت بزرگ در تاریخ این استان نهادینه شود.

رضا حسین یارمحمدی پدر مرحوم شهاب یارمحمدی نیز در این مراسم نیروهای نظامی را مایه افتخار کشور عنوان کرد و افزود: به خاطر خداوند از این قاتل گذشتیم.

وی گفت: سه روز در حرم امام رضا(ع) به گوشه نشینی پرداختم و خواستم تا بهترین راه را پیش پایم بگذارد.

مهین کامیاب مادر مرحوم شهاب یارمحمدی نیز گفت: فقط بخاطر آرامش روح پسرم از قصاص گذشتیم.

 در این مراسم امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش از خانواده مرحوم یارمحمدی بدلیل بخشش از قصاص قاتل فرزندشان تقدیر کرد.


انتهای پیام