• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-25314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار کرمانشاه:

باید مبارزه با موادمخدر را جدی‌تر بگیریم


استاندار کرمانشاه گفت: باید کار مبارزه با مواد مخدر را جدی تر بگیریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان که عصر امروز (۲۲ شهریور) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آمارهای پزشکی قانونی کشور،  استان کرمانشاه در سال های ۹۴ و ۹۵ جایگاه پنجم کشور را از حیث تعداد مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر داشته است.

رازانی اضافه کرد: در سال ۹۴ در مجموع ۳۰۰۳ نفر در کشور بدلیل سوء مصرف مواد مخدر فوت کردند که استان کرمانشاه با ۱۳۲ فوتی پنجمین استان کشور به حساب می آید.

به گفته رازانی در سال ۹۵ تعداد فوتی های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در استان کرمانشاه ۱۸۴ نفر بوده است.

رازانی با اشاره به مطلق بودن این آمارها بیان کرد:  اگر این آمار ها را نسبت به جمعیت بسنجیم وضعیت استان نامناسب‌تر بوده و حتی ممکن است بدترین استان کشور باشیم.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد:  آمار فوتی های ناشی از سوئ مصرف مواد مخدر در استان کرمانشاه نشان از این دارد که یا میزان آلودگی به مواد مخدر بالا است، یا نوع مواد مصرفی  توسط معتادین استان خطرناک تر است و یا اینکه درجه اعتیاد معتادین بالاتر است و البته شاید هم مجموعه این عوامل آمار بالای مرگ و میر ناشی از سوئ مصرف مواد مخدر را در پی داشته است.

وی عنوان کرد: باید مناطق با آلودگی بیشتر برای انجام اقدات پیشگیرانه شناسایی شوند.

وی با تاکید بر لزوم کار فرهنگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: نباید بگذاریم قبح اعتیاد در جامعه شکسته شود.

مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید مفصل تر از گذشته فعالیت کند، عنوان کرد: باید کار مبارزه با مواد مخدر را جدی تر بگیریم.

رازانی موضوع مبارزه با مواد مخدر را مورد تاکید مقام معظم رهبری دانست و افزود: وزیر کشور نیز به این حوزه اهتمام جدی دارد.

استاندار کرمانشاه اقدامات اخیر صورت گرفته در حوزه مبارزه با موادمخدر را مفید ارزیابی کرد.

انتهای پیام