• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-7684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

ظرفیت ایجاد بیش از 3000 شغل در سال جاری را داریم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این ظرفیت را داریم که امسال 3116 شغل در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی در استان ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (19 مهر) برگزار شد با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای ایجاد 70 هزار شغل در سال جاری، اظهار کرد: سهمی که برای استان کرمانشاه در نظر گرفته 1800 شغل است، اما ما پتانسیل بیشتری حتی تا 3116 شغل نیز برای ایجاد اشتغال در استان داریم.

وی افزود: البته این 3116 شغل در شرایطی محقق می‌شود که کمک‌های فنی و اعتباری و کمک‌های دولت برای اشتغال روستایی انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از این تعداد فرصت شغلی سهم صنایع دستی 1811 نفر، خدمات گردشگری 239 نفر، میراث فرهنگی 87 نفر، بوم گردی 224 نفر و تاسیسات گردشگری 755 نفر است.

به گفته این مسئول، در نیمه اول امسال نیز حدود 600 فرصت شغلی در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ایجاد شده است.

در ادامه کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه بر اساس چارچوب‌های مرکز آمار هر فردی که در هفته یک یا دو ساعت کار کند نیز شاغل محسوب می‌شود، گفت: این در حالیست که بسیاری از افراد که ممکن است سه روز در هفته هم کار کنند هنگام مراجعه آمارگیران خود را بیکار معرفی می‌کنند.

وی یک بخش مهم از بالا بودن نرخ بیکاری را مربوط به مسائل فرهنگی خود مردم دانست و افزود: نباید همیشه توپ را در زمین مسئولین بیندازیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه دلیل تفاوت قابل توجه در نرخ بیکاری کرمانشاه با برخی از استان‌های همجوار را همین مسائل فرهنگی اعلام کرد و گفت: برای کاهش بیکاری در کنار همه اقداماتی که صورت می‌گیرد، به فرهنگسازی هم نیاز داریم.


انتهای پیام