• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-16514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون استانداری کرمانشاه:

هفته پژوهش فرصتی براي نمايش توانمندیهاي علمی استان است

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري كرمانشاه گفت: هفته پژوهش فرصتی بسيار مناسب براي ارايه توانمندیهاي عملي استان در حوزه هاي پژوهشي، فناوري، زيست محيطي، پزشكي و ديگر حوزه ها است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحيمي در نشست كارگروه پژوهش و فناوري استان اظهار کرد: هفته پژوهش امسال برخلاف سال هاي گذشته به صورت يكپارچه و در يك مكان مشخص و با حضور تمامي دستگاه ها و دانشگاه ها برگزار مي شود. اين تصميم كه در سطح كلان كشور اتخاذ شده مزيت هايي همچون صرفه جويي در هزينه ها و انسجام بيشتر برنامه ريزي ها را به دنبال دارد.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري كرمانشاه افزود: اين برنامه بايد بگونه اي برگزار شود كه بتواند چهره علمي كرمانشاه را به خوبي در سطح ملي به نمايش بگذارد.

اين مدير ارشد اقتصادي استان انتخاب دانشگاه رازي به عنوان محل برگزاري هفته پژوهش را انتخابي درست ارزيابي كرد و گفت: برگزاري چنين برنامه هايي در محيط هاي دانشگاهي بستری مناسب را برای آشنایی بيشتر دانشجويان با آخرین دستآوردهای دنیای فناوری و ‍‍پژوهش فراهم مي كند.

وي تصريح كرد: بايد تمهيداتي انديشيده شود تا با اطلاع رساني از طريق وسايل ارتباط جمعي، رسانه ها و تبليغات گسترده در سطح شهر، زمينه حضور پررنگ مردم در اين برنامه نيز فراهم گردد. همچنين بايد زمينه حضور دانش آموزان و كارآموزان فني و حرفه اي را نيز فراهم كرد.

رحيمي عنوان كرد: همچنين باید سازوكاري انديشيده شود تا آخرين دستآوردهاي پژوهشي و فناوري دستگاه هاي مختلف در حوزه هاي صنعت، كشاورزي، پزشكي، محيط زيست و ... شناسايي و دسته بندي شده و زمينه حضور آنها در هفته پژوهش فراهم شود.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري كرمانشاه ادامه داد: در كنار اين برنامه ها برگزاري يك مجموعه كارگاه در حوزه تجاري سازي، آموزش فرهنگ كار و... مي تواند به پويايي هر چه بيشتر هفته پژوهش كمك كند. همچنين با بهره گيري از ويدئو كنفرانس مي توان زمينه برگزاري نشست هاي پرسش و پاسخ با حضور دانشجويان و علاقمندان و اساتيد برجسته خارج از كشور را فراهم كرد.

وي با تاكيد بر لزوم حضور جدي حوزه فن بازار در هفته پژوهش، اظهار کرد: شركت شهرك هاي صنعتي به عنوان متولي بخش فن بازار بايد نقش پررنگي در اين هفته داشته باشد و زمينه حضور واحدهاي صنعتي صاحب تكنولوژي و فناور را در استان مهيا سازد.

وي با تاكيد بر لزوم حضور تمامي فناوران برتر استان در هفته پژوهش گفت: از فناوران برتر خارج از مجموعه هاي دانشگاهي و مراكز رشد و ادارات دولتي نيز براي حضور در اين برنامه دعوت می شود تا بتوانند آخرين دستآوردهايشان را به مردم عرضه كنند.


انتهای پیام