• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه:

دانشجویان مراقب باشند بازیچه دست "سیاسیون" نشوند

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با مثبت ارزیابی کردن انجام فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه، گفت: دانشگاه و دانشجویان باید مراقب باشند بازیچه دست سیاسیون نشوند.

سید جواد حسینی کیا به مناسبت روز "دانشجو" (16 آذرماه) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه دانشجو پرچمدار عدالت خواهی در کشور است، گفت: دانشجو باید در همه حوزه‌ها مطالبه‌گر باشد.

حسینی کیا افزود: در کنار این یکی از رسالت‌های اصلی دانشجویان این است که بتوانند به سطح علمی بالایی دست پیدا کرده و کشور را به قطب علمی منطقه تبدیل کنند.

این نماینده مجلس نسبت به جلودار بودن دانشجویان نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل تاکید کرد و افزود: در مجموع رسالت سنگینی بر دوش دانشجویان است و انتظار و توقع این است که دانشجو در همه زمینه‌ها پیش قدم باشد.

وی با بیان اینکه امروز تا حدی نگاه جامعه به دانشگاه معطوف شده گفت: هنوز دانشگاه ما به جایگاهی که باید نرسیده و افق دید جامعه با دانشگاه فاصله دارد.

این نماینده مجلس با مثبت ارزیابی کردن انجام فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه گفت: سیاسی بودن دانشگاه خوب است، البته تا زمانی که تبدیل به "سیاسی کاری" نشود.

حسینی کیا افزود: دانشگاه و دانشجو باید مطالبات جامعه را بصورت مستقل پیگیری کنند و نباید بازیچه دست سیاسیون برای دنبال کردن مطامع سیاسی خود شوند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌ها پویایی لازم را در زمینه فعالیت‌های سیاسی ندارند و در برخی دانشگاه‌ها افراد سیاسی جهت‌دهی می‌کنند.


انتهای پیام