• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس دیوان محاسبات کشور:

قاطبه مدیران کشور "پاک‌دست" هستند/ عدم آشنایی با "قوانین" برای مدیران دردسرساز شده

 رییس دیوان محاسبات کشور عنوان کرد: آسیب شناسی ما  در دیوار محاسبات و بویژه پرونده حقوق‌های نجومی نشان می‌دهد قاطبه مدیران ما افراد دست پاک و با شرفی هستند و مشکلات پیش آمده نیز به عدم آشنایی آنها به قوانین برمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عادل آذر در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه با اشاره به دلسوزی و پاکدستی مدیران کشور، گفت: آسیب شناسی ما در پرونده‌های مدیران در دیوان محاسبات و بویژه در بحث پرونده حقوق‌های نجومی نشان می‌دهد که قاطبه مدیران ما افراد دست پاک و با شرفی هستند.

وی با اشاره به حجم بالای پرونده‌ها در دیوان محاسبات، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته متوجه شدیم علت این حجم پرونده عدم آشنایی مدیران با قوانین و مقررات است.

آذر با بیان اینکه بعضا قوانین و مقررات دچار خلا، ابهام و تناقض هستند، گفت: اما اگر بخواهیم وزن دهیم حدود 90 درصد از گرفتاری مدیران به عدم آشنایی آنها با قوانین و مقررات و بعضا غفلت آنها از قوانین برمی‌گردد و تنها 10 درصد مشکلات مربوط به گرفتگی محتوایی قوانین است.

وی افزود: در همین راستا ساز و کاری که تعریف کرده ایم و شعار ما در دیوان محاسبات است، نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرایانه و مقتدارگرایانه است.

رییس دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: مدیران ما دلسوز هستند اما عدم آشنایی آنها با قوانین موجب می‌شود سر از دیوان محاسبات درآورند و در همین راستا تلاش ما این است که با برقراری کلاسهای آموزشی بتوانیم نظارت پیشگیرانه را اعمال کرده و از تولید پرونده در دیوان محاسبات پیشگیری کنیم.

آذر افزود: در بحث نظارت هدایت گرایانه نیز مشاوران دیوان محاسبات بصورت رایگان در اختیار مدیران هستند و مدیران می‌توانند از آنها در انجام کارهای حقوقی و قانونی مشاوره بگیرند.

وی تاکید کرد: از هیچ گونه همکاری در این زمینه دریغ نکرده و تمام ظرفیت و دانش خود را در اختیار مدیران قرار می‌دهیم تا لحظه ای هم خدمات رسانی به مردم کُند نشده و از طرفی هم مدیران دچار دردسر نشده و سر از دیوان محاسبات درنیاورند.


انتهای پیام