• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-19614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نگارخانه شهر کرمانشاه افتتاح شد

نگارخانه شهر کرمانشاه همزمان با برپایی نمایشگاه عکس زلزله افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نگارخانه شهر کرمانشاه به همراه نمایشگاه عکس زلزله، امروز(21 دی) با حضور استاندار، جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر استان افتتاح شد.

آرش رضایی شهردارکرمانشاه در مراسم افتتاح این نگارخانه با بیان اینکه شهرداری کرمانشاه از سال گذشته با همکاری ادارات ذیربط حوزه فرهنگ، توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری را در دستورکار خود قرار داده است، اظهارکرد: این موضوع باعث تقویت ساختار سازمانی شهرداری شد، بگونه ای که سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری رسما از ابتدای سال 97 کار خود را شروع می کند.

وی با بیان اینکه سال 96 از نظر اقتصادی برای شهرداری کرمانشاه سال خوبی نبود واین موضوع باعث رکود در کارهای ما شد، تصریح کرد: در بودجه سال 97 که در حال تدوین آن هستیم تلاش کرده ایم کم کاریهای سال 96 جبران شود.

شهردارکرمانشاه همچنین با بیان اینکه از نظر فضاهای فرهنگی درسطح شهر محدودیت های شدیدی داریم، افزود: با افتتاح یک فرهنگسرا در بهمن ماه، تعداد فرهنگسراهای کرمانشاه به چهار فرهنگسرا افزایش پیدا می کند.

رضایی از اجرای طرح مسجدمحوری با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف جبران ضعف کمبود فضاهای فرهنگی در 118 مسجد استان انجام می شود.

وی با بیان اینکه این طرح امسال بصورت پایلوت در پنج مسجد استان اجرا شد، ادامه داد: سال 97 تعداد مساجد پایلوت را به 25 مسجد افزایش خواهیم داد.

شهردارکرمانشاه به آمار بالای بیکاری در استان  نیزپرداخت و عنوان کرد: برای این سطح از بیکاری نیازمند روش هایی هستیم که با صرف منابع کمتری بتوان شغل ایجادکرد.

وی تاکید کرد: یکی از مسیرها برای ایجاد شغل رونق گردشگری است که کرمانشاه با توجه به اینکه درحوزه فرهنگ و هنر پتانسیل های خوبی دارد، می تواند از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده کند.

رضایی به موضوع طرح برندینگ کرمانشاه در زمان استاندار پیشین استان اشاره کرد و یادآورشد: امیدواریم این طرح در یکی از جلسات استانداری مطرح و به تصویب برسد.

شهردار کرمانشاه  همچنین به افتتاح نگارخانه شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: همزمان با افتتاح این نگارخانه، نمایشگاه عکس زلزله نیز گشایش می یابد.

رضایی با بیان اینکه فراخوان این نمایشگاه عکس از آذر داده شد، عنوان کرد: از مجموع 670 عکسی که توسط 53 عکاس به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال شد، 30 عکس برگزیده به نمایش درآمده است.

نگارخانه شهر کرمانشاه در چهارراه شهید مطهری(چهارراه جوانشیر) واقع است.انتهای پیام