• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-19814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار کرمانشاه:

مستند"آسیب های فنی زلزله"ساخته می‌شود

استاندار کرمانشاه از ساخت مستند آسیب‌های فنی زلزله با همکاری مرکز لرزه نگاری کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز(21 دی) در آئین افتتاح نگارخانه کرمانشاه، با بیان افتتاح این مرکز فرهنگی یک نقطه عطف در توسعه فرهنگ کرمانشاه است، اظهارکرد: هنرمندان به این سازه هویت و معنا می دهند.

وی با اشاره به اثرگذاری هنر درجامعه، به ایجاد سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی در شهرداری کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری همانند سایر سازمان های خود به این سازمان بها دهد، زیرا اگر پروژه های عمرانی فاقد پیوست فرهنگی باشند به معنای توسعه پایدار نمی رسند.

استاندارکرمانشاه تاکید کرد: همانطوری که امروز قدرت در داشته های اقتصادی است، شاید در 200 سال آینده قدرت درداشته های نرم و فرهنگ نهفته باشد.

وی با بیان اینکه در آینده قدرت از آن کشورهایی خواهد بود که تاریخ و هنر دارند، گفت: تاریخ و هنر سرمایه‌های ما هستند که باید به آن توجه کنیم.

بازوند قدرت را درسرمایه های اجتماعی دانست و افزود: بحث سرمایه های اجتماعی و لزوم توجه بیشتر به آنها مورد تاکیدمقام معظم رهبری و سران قوا است.

وی همچنین به موضوع زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه پرداخت و عنوان کرد: زلزله 20 ثانیه اتفاق افتاد و پنج هزار میلیاردتومان به استان خسارت واردکرد.

مقام ارشدمدیریت استان ادامه داد: این زلزله 75 درصد استان را تحت تاثیر قرارداد و به قریب دو هزار روستا خسارت وارد کرد.

وی اضافه کرد: زلزله اخیر یکی از بزرگترین زلزله های تاریخ ایران بود که همه گسل های کشور را تحت تاثیر قرار داد.

استاندارکرمانشاه با بی نظیر خواندن سرعت امداد ونجات در زلزله 7.3 ریشتری عنوان کرد: 2900 نفر تا ساعت 11صبح روز زلزله از زیر آوار بیرون کشیده شدند و تنها زلزله ای بودکه پس از امداد ونجات جنازه ای زیر آوار پیدا نشد.

وی با بیان اینکه در این زلزله 10هزار نفر پای کار بودند، افزود: تفاوت زلزله کرمانشاه با زلزله های گذشته در این بودکه  فضای مجازی روی این زلزله نقش ایفا کرد.

بازوند به نقش آفرینی هنر عکاسان در زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این هنر عکاسان بود که در فضای مجازی خود رانشان داد و مردم را به همدلی با آسیب دیدگان زلزله فراخواند.

وی از ساخت مستند آسیب های فنی زلزله با همکاری مرکز لرزه نگاری کشور خبرداد و عنوان کرد: بسیاری از عکس هایی که عکاسان در این زلزله ثبت کرده اند آنقدر حرفه ای گرفته شده که کار را برای متخصصین راحت کرده است.

همزمان با افتتاح این نگارخانه، نمایشگاه عکس زلزله کرمانشاه نیز افتتاح شد.


انتهای پیام