• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-19914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر:

کرمانشاه کمبود "نگارخانه" دارد

عضو شورای شهرکرمانشاه گفت: کرمانشاه با کمبود نگارخانه مواجه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم مرادی امروز(21 دی) در آئین افتتاح نگارخانه شهر کرمانشاه، با بیان اینکه کرمانشاه با کمبود نگارخانه و فضاهای استاندارد نمایش آثار هنری مواجه است، اظهارکرد: با توجه به پتانسیل های بالای هنری، فاقد یک فرهنگسرای در شان و منزلت مردم هستیم.

وی امور فرهنگی و هنری را ازجمله حوزه های مورد مطالبه مردم کرمانشاه اعلام کرد و افزود: یکی از اهداف برپایی نمایشگاههای هنری، آمیختگی هنر با زندگی مردم و ترویج هنر است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه توجه  به بسطو توسعه امور فرهنگی و هنری خاستگاه فرهنگی مردم هر شهر قلمداد می شود، تصریح کرد: هنرمندان سرمایه اجتماعی و میراث ناملموس جامعه بشری هستند و حمایت از هنر بویژه هنر دغدغه‌مند نقش بسیاری در افزایش شکوفایی سرمایه های اجتماعی دارد.

وی افزود: کار فرهنگی باید با برنامه ریزی مناسب و علاقه همراه باشد تا شاهد اثرگذاری و افزایش نشاط و پویایی اجتماعی در سطح شهر باشیم.

مرادی لازمه احیاء و تثبیت بخشی از هویت و فرهنگ غنی مردم کرمانشاه را شناخت بزرگان فرهنگی و هنری استان دانست.

وی گفت: رونق صنعت گردشگری نیازمند آن است که ظرفیت فرهنگی آثار طبیعی و تاریخی خود را به هموطنان معرفی کنیم و از فضای مجازی نیز در این راه باید بهره گرفت.


انتهای پیام