• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان:

2.3 میلیون "سیم‌کارت" فعال در کرمانشاه داریم

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از وجود 2.3 میلیون سیم کارت فعال در استان خبر داد.

شهریار بهنیا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به فعالیت سه اپراتور همراه اول، رایتل و ایرانسل در استان، گفت: در مجموع ظرفیت این سه اپراتور در استان بیش از چهار میلیون سیم کارت است.

وی افزود: در حال حاضر اپراتور همراه اول یک میلیون و 860 هزار سیم کارت در استان دارد که از این تعداد یک میلون و 400 هزار آن فعال است.

بهنیا تصریح کرد: اپراتور ایرانسل نیز یک میلیون و 900 هزار سیم کارت در استان ظرفیت دارد که از این تعداد 800 هزار آن فعال است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ظرفیت اپراتور رایتل در استان را نیز 300 هزار سیم کارت اعلام و تصریح کرد: از این تعداد نیز 150 هزار سیم کارت در استان فعال است.

بهنیا افزود: در مجموع از ظرفیت چهار میلیون سیم کارت هر سه اپراتور در استان، دو میلیون و 300 هزار آن فعال بوده که بیش از جمعیت دو میلیون نفری استان است.

بهنیا خاطرنشان کرد: استفاده یک فرد از چند سیم کارت چندان اهمیتی ندارد و آنچه که مهم است مشخص بودن هویت صاحب سیم کارت است.

وی افزود: در حال حاضر هر سیم کارت تنها با ارائه کارت ملی فعال شده و هویت صاحب آن مشخص است و در صورت بروز مشکل به راحتی صاحب سیم کارت قابل شناسایی است.

بهنیا در ادامه از مردم خواست، هرگونه مشکل ارتباطی را با سامانه 195 در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند از طریق تماس با سامانه 195 یا رفتن به آدرس ir.195 هرگونه مشکل در زمینه مخابرات، پُست، اینترنت و در مجموع هرمشکل ارتباطی را گزارش داده و هرشکایتی در این زمینه دارند مطرح کنند تا به آن رسیدگی شود.

 

 


انتهای پیام