• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-22014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

3000 "تخت فعال" در استان داریم/ شروع ساخت بیمارستان "خصوصی" 700 تختخوابی؛ به‌زودی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر حدود سه هزار تخت در بخش‌های مختلف درمانی استان فعال است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر بهمن روشنی با اشاره به وجود
2964 تخت فعال بیمارستانی در استان گفت: از این تعداد 2328 تخت دربخش دانشگاهی و636 تخت دربخش غیردانشگاهی است.

روشنی تعداد تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان 1.4 را اعلام کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه این میزان به 2.27 قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه در زمینه تخت‌های ویژه کمبودهایی در استان وجود دارد، گفت: 176 تخت "آی سی یو" در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 140 تخت در بخش دانشگاهی و36 تخت در بخش خصوصی و نیمه دولتی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: همچنین 110 تخت "سی سی یو" 59 تخت "ان آی سی یو"(نوزادان) و 35 تخت "پست سی سی یو" در استان وجود دارد.

روشنی با اشاره به توزیع خوب بیمارستان‌ها در سطح شهر کرمانشاه، گفت: در قسمت شمالی شهر بیمارستان امام رضا(ع )، حضرت معصومه(س) و امام حسین(ع)، در بخش مرکزی شهر بیمارستان طالقانی، امام علی(ع) و شهدا و در قسمت جنوبی شهر نیز بیمارستان معتضدی، امام خمینی(ره) و520 ارتش را داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به ساخت بیمارستان 740 تختخوابی در کمربندی غربی کرمانشاه اظهار کرد: بودجه این بیمارستان مشخص و پروانه ساخت آن نیز تایید شده است.

روشنی با بیان اینکه درخواست ساخت چندین بیمارستان خصوصی درکرمانشاه داشته‌ایم، گفت: از مهمترین این درخواست ها می توان به ساخت بیمارستان 700 تخت‌خوابی در بخش جنوبی کرمانشاه اشاره کرد که اکنون این بیمارستان درمراحل اخذ پروانه است.

وی با اشاره به اینکه بخش سوختگی 50 تختخوابی در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود، گفت: در شهرستان  ثلاث باباجانی نیز بیمارستان  64 تختخوابی در حال ساخت است که این طرح 60درصد پیشرفت داشت، اما در زلزله اخیر استان کرمانشاه آسیب دیده است.

روشنی با بیان اینکه یک بیمارستان دولتی 100 تختخوابی نیز توسط خیرین در اسلام آباد غرب ساخته می‌شود، بیان کرد: ساخت این بیمارستان به دلیل تخریب بیمارستان اسلام آباد غرب در زلزله اخیر است. همچنین در شهرستان روانسر با ساخت بیمارستان 64 تختخوابی موافقت شده و در مرحله انتخاب زمین است.

وی افزود: همچنین فاز نیمه کاره بیمارستان 50 تختخوابی سرپلذهاب توسط خیرین احداث خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به  اینکه مرکز رادیو تراپی و شیمی درمانی 120تختخوابی در بیمارستان امام رضا(ع) سال آینده به بهره برداری می‌رسد، گفت: مرکز "ام دی آر تی بی" نیز در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) تا دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.
انتهای پیام